• برابر با : Wednesday - 17 April - 2024
کل اخبار 1627
0

از مشکل سگ‌های ولگرد تا ضعف در حوزه پسماند گچساران

  • کد خبر : 14000
  • 11 دی 1348 - 0:00
از مشکل سگ‌های ولگرد تا ضعف در حوزه پسماند گچساران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در گچساران ۱۹۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به مردم خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران حسین عسکری در دیدار با شهردار گچساران اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان برای ارائه خدمات درمانی خوب به مردم تلاش می کنند.

وی بیان کرد: در گچساران ۱۹۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به مردم خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه می کنتد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: از این تعداد ۸۱ پزشک متخصص، ۵۶ پزشک عمومی و ۵۳ نفر داندانپزشک هستند.

عسکری با اشاره به اینکه ۲۰ داروخانه در این شهرستان وجود دارد عنوان کرد: در گچساران ۲۰ داروساز موسس داروخانه فعالیت می کنند.

وی گفت: پرسنل شبکه بهداشت و درمان گچساران در بخش های دولتی یکهزار و ۱۵۰ نفر هستند.

این مسئول گفت: اگر ساختار وزارت بهداشت در هر کشوری از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنند تنها ۲۵ درصد می توانند به اهداف درمانی خود برسند ما بقی به دست مردم و آگاهی آنان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به وجود سگهای ولگرد خاطرنشان کرد: بحث سگهای ولگرد در تمام شهرستانها وجود دارد و تنها مختص این شهرستان نیست.

عسکری بیان کرد: در بیشتر نقاط این مشکل به یک‌ مسئله لاینحل تبدیل شده ولی در گچساران اقدامات خوبی توسط شهرداری دوگنبدان صورت گرفته است.

وی افزود: این موضوع در نهایت اخلاق مداری با حیوانات باید انجام شود، در جمع آوری آنها از سطح شهر هیج شکی نیست.

رضا قشقایی قشقایی شهردار دوگنبدان نیز گفت: جامعه پزشکی و درمان گچساران علی رغم مشکلات و کمبودهایی که در این حوزه از گذشته وجود داشته با تلاش بی وقفه در راه رسالت کاری خود تلاش کردند.

مشاهده خبر...
مربی تیم قشقایی: این تیم همچنان سرمربی ندارد

وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت عمومی ضعف هایی وحود دارد، اظهار کرد: حیوانات ناقل بیماری و سگ های ولگرد مشکلات عدیده ای را در گچساران ایجاد کرده اند.

شهردار دوگنبدان اضافه کرد: درست است که شهرداری متولی حمع آوری سگهای ولگرد است ولی دستگاه های دیگر نیز باید در این اقدام با ما تعامل داشته باشند.

قشقایی تصریح کرد: با عقیم سازی و واکسن در راستای برطرف شدن این مشکل تاکنون اقداماتی را انجام داده ایم.

وی افزود: در حوزه پسماند نیز ضعف هایی وحود دارد که نیازمند اعتبارات می باشد هرچند اقدامات خوبی در این راستا تا کنون انجام شده، مساعدت، همکاری و همیاری بهداشت عمومی در حل این مشکلات موثر است.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳


لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=14000

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.