• برابر با : Sunday - 10 December - 2023
کل اخبار 1627
0

از مشکل سگ‌های ولگرد تا ضعف در حوزه پسماند گچساران

  • کد خبر : 14000
  • 11 دی 1348 - 0:00
از مشکل سگ‌های ولگرد تا ضعف در حوزه پسماند گچساران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در گچساران ۱۹۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به مردم خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران حسین عسکری در دیدار با شهردار گچساران اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان برای ارائه خدمات درمانی خوب به مردم تلاش می کنند.

وی بیان کرد: در گچساران ۱۹۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به مردم خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه می کنتد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: از این تعداد ۸۱ پزشک متخصص، ۵۶ پزشک عمومی و ۵۳ نفر داندانپزشک هستند.

عسکری با اشاره به اینکه ۲۰ داروخانه در این شهرستان وجود دارد عنوان کرد: در گچساران ۲۰ داروساز موسس داروخانه فعالیت می کنند.

وی گفت: پرسنل شبکه بهداشت و درمان گچساران در بخش های دولتی یکهزار و ۱۵۰ نفر هستند.

این مسئول گفت: اگر ساختار وزارت بهداشت در هر کشوری از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنند تنها ۲۵ درصد می توانند به اهداف درمانی خود برسند ما بقی به دست مردم و آگاهی آنان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به وجود سگهای ولگرد خاطرنشان کرد: بحث سگهای ولگرد در تمام شهرستانها وجود دارد و تنها مختص این شهرستان نیست.

عسکری بیان کرد: در بیشتر نقاط این مشکل به یک‌ مسئله لاینحل تبدیل شده ولی در گچساران اقدامات خوبی توسط شهرداری دوگنبدان صورت گرفته است.

وی افزود: این موضوع در نهایت اخلاق مداری با حیوانات باید انجام شود، در جمع آوری آنها از سطح شهر هیج شکی نیست.

رضا قشقایی قشقایی شهردار دوگنبدان نیز گفت: جامعه پزشکی و درمان گچساران علی رغم مشکلات و کمبودهایی که در این حوزه از گذشته وجود داشته با تلاش بی وقفه در راه رسالت کاری خود تلاش کردند.

مشاهده خبر...
پیام تبریک دبیر جمعیت جوانان قشقایی به مناسبت تحویل سال نو

وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت عمومی ضعف هایی وحود دارد، اظهار کرد: حیوانات ناقل بیماری و سگ های ولگرد مشکلات عدیده ای را در گچساران ایجاد کرده اند.

شهردار دوگنبدان اضافه کرد: درست است که شهرداری متولی حمع آوری سگهای ولگرد است ولی دستگاه های دیگر نیز باید در این اقدام با ما تعامل داشته باشند.

قشقایی تصریح کرد: با عقیم سازی و واکسن در راستای برطرف شدن این مشکل تاکنون اقداماتی را انجام داده ایم.

وی افزود: در حوزه پسماند نیز ضعف هایی وحود دارد که نیازمند اعتبارات می باشد هرچند اقدامات خوبی در این راستا تا کنون انجام شده، مساعدت، همکاری و همیاری بهداشت عمومی در حل این مشکلات موثر است.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳


لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=14000

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.