کد خبر:8020
پ
۱۴۰۹۹۹۷۳۵_۱۹۴۵۲۵۲۹۸aaecb

زندگی نامه و خدمات علمی میرزاجهانگیرخان قشقایی کتاب شد

به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم میرزا جهانگیرخان قشقایی کتاب شد و روز گذشته در مراسم بزرگداشت وی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی رونمایی شد. تهیه و تنظیم مقالات کتاب به عهده نادره جلالی و ویراستار هم ولی الله محمدی بوده است. عناوین کتاب عبارتند […]

به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم میرزا جهانگیرخان قشقایی کتاب شد و روز گذشته در مراسم بزرگداشت وی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی رونمایی شد.
تهیه و تنظیم مقالات کتاب به عهده نادره جلالی و ویراستار هم ولی الله محمدی بوده است.
عناوین کتاب عبارتند از: فقه و زهد و حکمت، برخوان حکمت جهانگیرخان، جهانگیرخان از دیدگاه صاحب نظران، سیرآفاقی و انفسی در حیات معقول جهانگیرخان قشقایی، شطری از اوایل امور عامه شرح منظومه حکمت سبزواری، مقایسه و مواجهه حوزه فلسفی تهران و اصفهان با غرب در عصر قاجار، ظهور و بروز شاگردان حکیم قشقایی در تهران، تاثیر حکیم جهانگیرخان بر اندیشه شاعران قشقایی، ویژگی های نثر پارسی حکیم جهانگیرخان قشقایی، سلوک جهانگیری، عالمی متفاوت، حکیم ناصرخسرو در برابر معمای جبر و اختیار، ایقاظ النائمین.
در بخش پایانی کتاب هم تصاویر و تاریخ بزرگداشت ها و فهرست زندگی نامه ها آمده است.
کتاب زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم میرزا جهانگیرخان قشقایی در ۳۲۷ صفحه با قیمت ۳۵ هزارتومان توسط انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شده است.

لازم به ذکر است در گذشته نیز کتابی با عنوان آیت‌الله حکیم جهانگیرخان قشقایی و صاحب‌نظران و همچنین خورشید پنهان: شرح زندگانی حکیم آیت‌الله جهانگیرخان قشقایی نیز توسط نویسنده صاحب قلم قشقایی آقای مهدی قرقانی نگارش و چاپ شده بود.

مجالس بزرگداشت دانش اموختگان تعلیمات عشایر ساماندهی می شود
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید