کد خبر:3331
پ
۴۲۱۲۱۳۴۱۵_۹۴۲۶

سردار شهید علی اکبر حبشی

فرمانده گردان امام علی علیه السلام  لشگر ۱۹ فجر شهادت: عملیات کربلای ۵ محل شهادت : شلمچه تاریخ شهادت: ۳ بهمن ۱۳۶۵ فیروزآباد پر از بوی بابونه شد و مردی از تبار حماسه ،در ایل دلاور پرور قشقایی  پای به عرصه ی وجود نهاد . بدینسان علی اکبر حبشی در آغوش زیبای طبیعت اولین نگاه […]

فرمانده گردان امام علی علیه السلام  لشگر ۱۹ فجر

شهادت: عملیات کربلای ۵

محل شهادت : شلمچه

تاریخ شهادت: ۳ بهمن
۱۳۶۵
فیروزآباد پر از بوی بابونه شد و مردی از تبار حماسه ،در ایل دلاور پرور قشقایی  پای به عرصه ی وجود نهاد . بدینسان علی اکبر حبشی در آغوش زیبای طبیعت اولین نگاه معصومانه را در نگاه مادر دوخت ، تا شاید با لبخند کودکانه خود ، زخمهای بیدریغ مادر رنج کشیده خود را مرهم باشد . مادر نیز چون گوهری گرانبها او را در دامان پر مهر خود پرورد تا اینکه علی اکبر ، دوران پرنشاط کودکی را پشت سر گذاشت و وارد مدرسه شد .
دوره ابتدایی را در مدرسه های سیّار عشایری گذراند و پس از طی این دوره جهت ادامه تحصیل راهی شهرستان فیروزآباد گردید . وی با تمام مشکلات همچنان تحصیلات خود را ادامه داد و نهایتاً موفق به اخذ دیپلم در رشته ی ریاضی فیزیک گردید و این در حالی بود که انقلابی بزرگ و مردمی در کشور اسلامیمان به وقوع می‌پیوست و مردم انقلابی ایران با مشتهای گره کرده ی خود استقلال و آزادی را فریاد می زدند . علی اکبر در صحنه مبارزات حق طلبانه امت اسلامی حضوری فعال داشت و در راه پیشبرد اهداف انقلاب از هیچ کوششی فرو گذار نبود .
شهید حبشی بعد از پیروزی انقلاب رسماً به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و خود جزء اولین کسانی بود که هسته ی هسته مرکزی سپاه فیروزآباد را بوجود آورده و در این شهر شهید پرور به فعالیت پرداخت . وی همچنین از بنیان گذاران نیروی خود جوش بسیج در این شهر بود . بعلاوه شهید مدتی نیز مسئولیت سپاه میمند را بر عهده داشت .
شهید حبشی که روح حماسه و ایثار و فداکاری را از بزرگ مردان ایل  و قبیله خود به ارث برده بود ، با شروع جنگ تحمیلی مردانه سلاح برگرفت و وارد عرصه ی مبارزه گردید . وی در آغاز در عملیات شکست حصر آبادان شرکت کرد و همدوش با دیگر رزمندگان غیور اسلام قسمتی از خاک مقدس ایران را از چنگال بعثیون کافر بدر آو.رد .
شهید حبشی همچنین در عملیاتهای مختلفی چون فتح المبین ، خیبر، بدر ، والفجر ۱ و والفجر ۲و … به عنوان مسئول گردان شرکت کرد و حماسه آفرید . پیکر مبارک او بارها زخم کین دشمن را بر جان پذیرفت و از نواحی مختلف بدن مجروح شد تا اینکه سرانجام در شامگاه خونین سوم بهمن ۱۳۶۵ آخرین زخم را با دیدار دوست مرهم نهادو در بیکران آسمان به پرواز درآمد . عملیات کربلای ۵ خاطره پرواز او و هزار کبوتر خونین بالی است که در آسمان شلمچه به پرواز درآمدند .

سرمربی قشقایی: ملی‌پوشان پرسپولیس بودند، برای ما بهتر می‌شد
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید