- پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب - https://www.sardarjonoub.ir -

تجلیل کانون اندیشه سازان جوان دانشگاه آزاد ممسنی از خدمات زنده یاد محمد بهمن بیگی

شیراز – ایرنا- اعضای کانون اندیشه سازان جوان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان ممسنی با اهدای لوح نوشته ای از اشعار حافظ شیرازی به سکینه کیانی همسر زنده یاد استاد محمد بهمن بیگی از خدمات علمی آموزشی این استاد فرهیخته در جامعه عشایری قشقایی ایران تقدیر کردند.

به گزارش دریافتی ایرنا ،جمعی از اعضای کانون اندیشه سازان جوان برای قدردانی و آشنایی بیشتر با فعالیت های استاد بهمن بیگی در منزل وی در شیراز حضور یافتند .
در این دیدار مصطفی زارع دبیر کانون اندیشه سازان جوان ممسنی گفت:بهمن بیگی از ستون های استوار برپایی تعلیمات عشایر بود و خدمات ارزنده آن انسان فرهیخته در خطه جنوب به خصوص در ممسنی نمود عینی دارد.
وی ادامه داد: ما مردم ممسنی برای همیشه خود را شاگرد ایشان دانسته و قدردانی و تشکر از زحمات او را وظیفه خود می دانیم.
در ادامه این دیدار سکینه کیانی همسر استاد محمد بهمن بیگی ضمن تشکر از حضور اعضای کانون اندیشه سازان جوان دانشگاه ازاد ممسنی گفت:بهمن بیگی تنها راه نجات عشایر را تعلیم و تربیت می دانست و معتقد بود کلید حل مشکلات لابلای الفبا نهفته است.
وی افزود:بهمن بیگی علاقه زیادی برای با سواد کردن دخترها داشت،وقتی برای متقاعد کردن کلانتران برای درس خواندن دختران ،دختر خود را به دانشسرای عشایر فرستاد، هدفش حل مشکلات عشایر بود و در این راه فقط به منافع مردم می اندیشید.

مشاهده خبر...
اعزام مبلغ دینی به مناطق عشایری فارس