- پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب - https://www.sardarjonoub.ir -

برگزاری جشنواره عشایر گامی مهم در جهت ایجاد وحدت ملی میان اقوام ایرانی

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از خبرگزاری پانا، علی نقی یزدان پناه در حاشیه برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره عشایر دختر سراسر کشور به نقش مهم و کلیدی فعالیت های گروهی در نزدیک کردن افکار،اندیشه ها و اداب و سنن ایلات مختلف عشایری اشاره کرد و گفت:هدف از برگزاری این جشنواره در مشهد تقویت ابعاد معنوی درون دانش اموزان و اشنایی با دستاوردهای دیگر استان ها نظیر سیر کوچ،نوع زندگی و…. است.
وی در ادامه افزود: یکی برنامه های ویژه در اردوی دختران جشنواره پخت غذاهای محلی و سنتی عشایر است که امروزه با توجه به عدم کسب مهارت های زندگی  توسط دانش اموزان می تواند به عنوان یک قابلیت و توانمندی مهم علاوه بر ظهور اعتماد به نفس در این دختران سبب از بین نرفتن غذاهای سنتی و محلی عشایر شود .
مدیر کل عشایر سراسر کشور هم چنین درباره ی برنامه های جشنواره امسال افزود:برنامه های اموزشی به ویژه در رابطه با دختران ، با توجه به نیاز دختران عشایر در پیشگیری و و مصون داشتن خانواده های خود از بیماری ها امسال مورد توجه بیشتری قرار گرفت و برنامه هایی همچون شب فرهنگ ایرانی و شبی با قران نیز  در جهت اشنایی با اقوام مختلف و انس با قران به عنوان معجزه جاوید و یک راه نجات نیز برای این دانش اموزان ترتیب داده شد.
یزدان پناه در پایان نیز به برگزاری هم اندیشی ها به عنوان دستاوردی فکری در قالب گفت و گو و تعامل اشاره کرد و ان را عاملی بر ایجاد اعتماد به نفس و کشف استعداد ها نهفته در این دانش اموزان خواند و نسبت به ایجاد فضایی برای بازدید عموم دانش اموزان در سال های آتی ابراز امیدواری کرد.

مشاهده خبر...
گزارش تصویری از مراسم هیئات محبان مهدی (عج) در شهرضا