- پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب - https://www.sardarjonoub.ir -

فعالیت ۵۰۰ گروه اجتماع محور در کاهش اعتیاد / نباید اجازه داد فرهنگ عشایری دستخوش تغییر شود

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مدیرکل بهزیستی استان فارس از فعالیت ۵۰۰ گروه اجتماع محور با رویکرد مردمی در راستای کاهش اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی خبر داد و گفت: نباید اجازه داد فرهنگ عشایری دستخوش تغییر شود بنابر این ضرورت دارد این گروهها در میان عشایر استان نیز تشکیل گردد.

به گزارش سردار جنوب و به نقل از خبرنگار خبرگزاری برنا از  فارس، موسوی در نخستین همایش عشایری با رویکرد پیشگیری از اعتیاد که صبح امروز در سرزمین سبز شهر جدید صدرا برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز متاسفانه اعتیاد گریبانگیر گروه های مختلف جامعه شده است، گفت: نباید اجازه داد این فرهنگ عشایری دستخوش تغییر شود، عشایری که زمانی بزرگانی همچون بهمن بیگی داشتند که قلم را به دست مردم داد و به آنها آموخت تا عشایر از تبریز گرفته تا سیستان و بلوچستان قلم بدست شوند و بیاموزند امروز هم باید بزرگان ما همت کنند پدیده شوم اعتیاد را از عشایر خود بزدایند.
موسوی ادامه داد: عشایری که زمانی صدای پای اسب های آنها دل کوه را به لرزه می آورد نباید شاهد آن باشند که اعتیاد در میان آنها رخنه کند.
وی به توسعه نامتوازن در استان نیز اشاره داشت و افزود: زمانی که توسعه نامتوازن در استان اتفاق افتاد بسیاری از عشایر و روستائیان ما فراموش شده و رفته رفته حاشیه نشین شدند و متاسفانه حاشیه نشینی خود یک آسیب دیگر به همراه داشت که بر اعتیاد نیز دامن زد.
مدیر کل بهزیستی استان فارس با اشاره به اقدامات بهزیستی استان در برخورد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد بیان داشت: بهزیستی استان در حوزه کاهش آسیب اعتیاد اقدامات بسیاری را در سطوح مختلف انجام داده و اکنون ۵۰۰ گروه اجتماع محور با رویکرد مردمی فعالیت می کنند.
موسوی از ضرورت تشکیل این گروه های اجتماع محور در میان عشایر نیز گفت و افزود: باید این گروه ها در میان عشایر نیز شکل گیرد تا این پدیده از جامعه رخت بر بندد.
مشاهده خبر...
بزرگداشت استاد محمد بهمن بیگی در منطقه سیاخ دارنگون برگزار شد