کد خبر:7918
پ
۱۴۰۱۸۹۰۶۵_۱۹۳۲۱۲۸۹۶bbccf

آغاز کوچ پاییزه عشایر قشقایی و بختیاری اصفهان

کوچ پاییزه عشایر استان اصفهان به چراگاه های گرمسیر قشلاقی آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب؛ مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با خنک تر شدن هوا ، کوچ ۲۷ هزار نفر عشایر ایل قشقایی ساکن در سمیرم ،شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان های بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و […]

کوچ پاییزه عشایر استان اصفهان به چراگاه های گرمسیر قشلاقی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب؛ مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با خنک تر شدن هوا ، کوچ ۲۷ هزار نفر عشایر ایل قشقایی ساکن در سمیرم ،شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان های بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و فارس آغاز شده است.
مختار اسفندیاری افزود:در این مدت همچنین ۲۴هزار نفر عشایر ایل بختیاری هم از مناطق ییلاقی شهرستان های فریدون شهر، داران، بویین میاندشت ، فریدن و چادگان راهی استان خوزستان می شوند .
وی از بازگشت حدود چهار هزار نفر از عشایر عرب جرقویه از چهارمحال و بختیاری، فارس و سمیرم به شهرهای محمدآباد و نصرآباد در شرق اصفهان خبرداد و گفت: عشایر استان اصفهان امسال بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز را تولید و روانه بازار کردند .
اسفندیاری افزود: همچنین در این مدت ۵۵ هزار تن محصولات لبنی شامل پنیر، کشک ، کره و ماست و ۳۰۰ تن عسل با تلاش مردم عشایر نشین استان تولید شده است .
عشایر استان اصفهان شامل سه ایل بختیاری، قشقایی و عرب جرقویه ۵۵هزار نفر جمعیت دارند.

آثاری زیبا از استاد سیروس بهادری
مشاهده خبر...
منبع
خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید