کد خبر:4260
پ
ar4586

اجرای کنسرت موسیقی «مَقامی قشقایی» در پارس آبادمغان

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد گفت: به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، کنسرت موسیقی ‘مقامی قشقایی’ در این شهرستان اجرا می شود. ایرج محمدزاده روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: این کنسرت در راستای همکاری و تعاملات فرهنگی بین استان ها […]

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد گفت: به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، کنسرت موسیقی ‘مقامی قشقایی’ در این شهرستان اجرا می شود.

ایرج محمدزاده روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: این کنسرت در راستای همکاری و تعاملات فرهنگی بین استان ها و شهرستان ها، ساعت ۲۱روز چهارشنبه ۲۹اردیبهشت با اجرای گروه موسیقی ایل نوای قشقایی خانه فرهنگ و هنر استان فارس و همراهی و حضور افتخاری هنرمندان برجسته موسیقی استان اردبیل در سینما انقلاب پارس آباد برگزار خواهد شد.

وی گفت: بعد از اجرای کنسرت موسیقی، نشست های ادبی و موسیقی بین گروه موسیقی ایلنوای قشقایی و اعضای انجمن های شعر و ادب و موسیقی پارس آباد در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار و اشعار، آوازها و ترانه ها به صورت تطبیقی بین فرهنگ عشایر عامه شاهسون استان اردبیل و عشایر قشقایی استان فارس بررسی خواهد شد.

به گفته وی، گروه هنری ایلنوای قشقایی همچنین ساعت ۲۱ روزهای ۳۰و ۳۱ اردیبهشت جاری در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل به اجرای کنسرت خواهد پرداخت.

زندگی عشایر قشقایی مصداق کامل اقتصاد مقاومتی است
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید