کد خبر:5965
پ
%da%a9%d9%86%d8%b3%d8%b1%d8%aa%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c80%d9%86%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%af%d8%b1%d9%86%d8%a7%db%8c%d9%82%d8%b4%d9%82%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%af

اجرای کنسرت ۸۰ نفره قشقایی در شیراز

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،سرپرست گروه موسیقی درنا با اشاره به اینکه رویکرد این گروه بهره گیری از لباس قوم قشقایی گفت: فرهنگ،هنر و پوشش منحصر بفرد قوم قشقایی سبب شد ارکستر هشتاد نفری درنا از این پس با این پوشش هنر نمایی کند. به گزارش سردار جنوب و به نقل از خبرنگار خبرگزاری […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،سرپرست گروه موسیقی درنا با اشاره به اینکه رویکرد این گروه بهره گیری از لباس قوم قشقایی گفت: فرهنگ،هنر و پوشش منحصر بفرد قوم قشقایی سبب شد ارکستر هشتاد نفری درنا از این پس با این پوشش هنر نمایی کند.

به گزارش سردار جنوب و به نقل از خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، استاد محمد جاویدی سرپرست گروه موسیقی درنای قشقایی که شامل هشتاد نوازنده و خواننده است، در حاشیه اجرای درخشان نهم دی ماه که در سالن جهاد دانشگاهی شیراز برگزار شد، گفت: قوم قشقایی با قدمت چندین هزارساله در ایران دارای، فرهنگ ،هنر و پوشش منحصر بخود است و باید مردم آن از هنرمند و فرهنگ دوست با لباس خاص خود در محافل هنری و محلی حضور یابند و گروه موسیقی درنا هم با همین رویکرد و بهره گیری از لباس زیبای این قوم این ارکستر هشتاد نفری را اجرا کرده و من بعد نیز با همین پوشش هنر نمایی خواهد کرد.
این هنرمند با اشاره به سابقه فعالیت گروه هنری درنا خاطرنشان کرد: قبل از سال ۱۳۸۰این گروه با پنجاه عضو ثبت شده با هنرنمایی خوانندگانی چون قربان نجفی، صمد نصیری و کهن پور فعالیت داشته است.
جاویدی افزود: امروز هم با حضور هنرمندان بزرگی چون صمصام و علیرضا شاه محمدی ، بیات و یونس احمدی بعنوان نوازنده های ثابت فعالیت خواهد داشت.
وی با اشاره به آمادگی گروه در مدت شش ماه گذشته اظهار داشت:این گروه هشتاد نفری مهیاست تا از این پس با اجرای قطعات زیبا با پوشش قشقایی فعالیت داشته باشد.
هنرمند موسیقی ایل قشقایی که در جشنواره تولیدات صدا و سیمای استان ها در آهنگ سازی مقام برتر را کسب کرد با اشاره به اهمیت حضور در این رقابت ملی که یکی از بهترین و سخت ترین رقابت های  کشوری است ،گفت : آهنگ یار گلیدی که تولید مرکز فارس بود ، در این رقابت شرکت داده شد ،که مقام برتر اهنگ سازی را کسب کرد.
سهیل نیکنام به تیم قشقایی شیراز پیوست
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید