• برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل اخبار 1627
0

ارتقای آتش نشانی دوگنبدان به سازمان

  • کد خبر : 14097
  • 25 مهر 1402 - 7:39
ارتقای آتش نشانی دوگنبدان به سازمان

رئیس شورای شهر دوگنبدان گفت: با پیگیر ی های انجلم شده آتش نشانی دوگنبدان به سازمان آتش نشانی ارتقاء یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران محمد علی کرمی رئیس شورای شهر دوگنبدان گفت: تبدیل آتش‌نشانی دوگنبدان به سازمان یکی از موفقیت‌های مدیران شهری برای خدمت‌رسانی مطلوب به مردم گچساران است.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فراوان از قبل نفت، گاز، آب و صنایع بزرگ همچون پتروشیمی و …حق مردم گچساران بیش از این است.

رئیس شورای شهر دوگنبدان تصریح کرد: آتش‌نشانی مجموعه‌ای از ابزار و نیروی انسانی است که به جهت خدمت‌رسانی و صیانت از جان و اموال مردم است.

کرمی عنوان کرد: آتش‌نشان بودن کاری بسیار سخت و دشوار است و در مأموریت‌ها هم شاهد حوادث بسیاری برای خود آتش‌نشان‌ها بوده‌ایم.

وی گفت: در حال حاضر گچساران دارای دو ایستگاه آتش‌نشانی است که ازلحاظ امکانات و تجهیزات به‌روز باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

رئیس شورای شهر دوگنبدان خاطرنشان کرد: گچساران با توجه به وجود صنایع و شرکت‌های صنعتی، اراضی کشاورزی و همچنین منابع طبیعی و محیط‌ زیست باارزش مستعد آتش‌سوزی است.

 کرمی بیان کرد: طبق قانون باید به ازای هر ۵۰ هزار نفر در یک منطقه یک ایستگاه آتش‌نشانی هم تعریف شود به همین جهت احداث یک ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک نفت در دستور کار قرار دارد اگرچه نیاز شهرستان با توجه به موقعیت استراتژیکی به دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر است.

رضا قشقایی، شهردار دوگنبدان نیز گفت: آتش‌نشانی یک واحد بسیار مهم در زمان بحران و همچنین یک بازوی قوی در جلوگیری از بروز حوادث بسیار است.

وی افزود: دوره‌های متنوع آموزشی به جهت آشنایی و پیشگیری از حوادث توسط آتش‌نشانان شهرستان برای مقاطع مختلف تحصیلی، ادارات و…برگزارشده است.

مشاهده خبر...
دعوت ۲۳ وزنه بردار به اردوی آمادگی تیم ملی بزرگسالان/ حافظ قشقایی دعوت شد

شهردار دوگنبدان اضافه کرد: خرید ۶ دستگاه دمنده، ۲ دست لباس غواصی، خریداری ۸۰ نوع کپسول مختلف، خرید ۱۰ دستگاه لباس آتش‌نشانی ضد حریق، خرید ۴ دستگاه بی‌سیم، تقویت سامانه ۱۲۵ از سه خط به چهار خط، خریداری دستگاه کف کش و همچنین تعمیر دو دستگاه ماشین‌آلات، خرید دو دستگاه موتورسیکلت، تشکیل تیم‌های امداد کوهستان و غواصی و… اقدامات مختصری در حوزه آتش‌نشانی شهر دوگنبدان بوده که در این مدت اخیر انجام‌گرفته است.

شهردار دوگنبدان تصریح کرد: دوگنبدان با توجه به گستردگی باید دارای چهار ایستگاه آتش‌نشانی باشد که مجوز یک ایستگاه دیگر اخذ شده که نیاز به اعتبارات دارد. نیاز به تجهیز ماشین‌آلات داریم که متأسفانه ماشین‌آلات آتش‌نشانی فرسوده هستند.

قشقایی ادامه داد: برای عملیات سبک نیاز به خودرو امداد و نجات سبک داریم.

وی گفت: در دو ایستگاه آتش‌نشانی در شش ماه اخیر هزار عملیات مختلف صورت گرفت ، آتش‌نشانان امسال در آتش‌سوزی‌ها در مراتع مختلف به‌عنوان یک عضو فعال در کنار دیگر دستگاه‌ها بودند.

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=14097

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.