کد خبر:3727
پ
سید-محمد-علی-افشانی

استاندار فارس:مشکلات عشایر سریع تر حل شود

استاندار فارس گفت: خیران مدرسه‌ساز این استان باید به مسئله ساخت مدارس عشایری ورود کنند.افشانی همچنین بر رسیدگی به بهداشت و اسکان و ایل راه های عشایر تأکید کرد. تابناک فارس به نقل از ذاکرنیوز:با تاکید بر اینکه خیران مدرسه‌ساز استان فارس باید به مسئله ساخت مدارس عشایری ورود کنند اظهار داشت: آموزش و پرورش […]

استاندار فارس گفت: خیران مدرسه‌ساز این استان باید به مسئله ساخت مدارس عشایری ورود کنند.افشانی همچنین بر رسیدگی به بهداشت و اسکان و ایل راه های عشایر تأکید کرد.

تابناک فارس به نقل از ذاکرنیوز:با تاکید بر اینکه خیران مدرسه‌ساز استان فارس باید به مسئله ساخت مدارس عشایری ورود کنند اظهار داشت: آموزش و پرورش عشایری باید به صورت ویژه دیده شود و این قشر از نظر معلم و امکانات آموزشی باید تقویت شوند.
وی بیان کرد: در سال‌های قبل دانش‌آموزان عشایری در چادر درس می‌خواندند اما هم‌زمان با پیشرفت وسایل آموزشی و علم بشری، آموزش و پرورش عشایری نیز باید به امکانات روز مجهز شود و زمینه تحصیل این دانش‌آموزان به بهترین شکل باید فراهم شود.
استاندار فارس با بیان اینکه بنیاد مسکن در ساخت سایت اسکان عشایر باید سرعت داشته باشد افزود: تا آنجا که ممکن است باید هزینه ساخت این سایت‌ها کاهش یابد تا به متقاضیان نیز فشار وارد نشود.
وی با اشاره به ساماندهی ایل‌راه‌های استان برای تسهیل در عبور و مرور عشایر و دام‌های آنها خاطرنشان کرد: مشکل ایل‌راه غرب شیراز باید هر چه سریع‌تر برطرف شود و شهرداری شیراز نیز تا پایان اردیبهشت ماه نقشه جدید این ایل‌راه را تهیه کند.
افشانی با بیان اینکه مسئله تامین بهداشت و اشتغال عشایر باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان باشد و تسهیلات اشتغال‌زایی به این قشر مولد پرداخت شود گفت: امید است که با اقداماتی که انجام می‌شود تحولی محسوس در وضعیت معیشت و زندگی این قشر موثر جامعه دیده شود.
مدیرکل امور عشایر استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۷ هزار و ۲۷۹ خانوار عشایر در استان فارس زندگی می کنند اظهار داشت: ۴۴ درصد صنایع دستی و ۲۵ درصد گوشت قرمز استان فارس توسط این قشر از جامعه تامین می‌شود.
صادق نکوییان با بیان اینکه سالانه ۲۶۰ هزار تن محصولات باغی و زراعی توسط عشایر استان فارس تولید می‌شود افزود: سالانه ۴۲ هزار تن شیر توسط عشایر استان تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه عملیات آبرسانی به عشایر توسط ۴۶ تانکر سیار انجام می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ هزار خانوار عشایر استان فارس تحت پوشش بیمه عشایری قرار گرفته‌اند و ۷۰۰ هزار راس دام عشایر نیز بیمه شده است.
مدیرکل امور عشایر استان فارس با بیان اینکه امسال از اعتبارات تملک دارایی تنها ۲۱ میلیارد ریال به امور عشایر اختصاص یافته است خواستار افزایش سهم عشایر در اعتبارات تملک دارایی شد.
استاد دانشگاه کاشان، چهار نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی گرفت
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید