کد خبر:2507
پ
۱۳۹۱۶۲۲_۳۱۰۲۷۵۸۳۹۱۱۴۲۳۴_۸۳۳۷۰۰۹۱_n

اعتبار ۲/۷ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایری تامین نشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از مهر، علی نقی یزدان پناه درباره اعتبار تجهیز مدارس عشایری گفت: این اعتبار به عنوان ردیف ویژه عشایر تصویب شده البته تاکنون محقق نشده است به این دلیل ابلاغیه هایی نیز به استان ها ارسال نشده است. مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از مهر، علی نقی یزدان پناه درباره اعتبار تجهیز مدارس عشایری گفت: این اعتبار به عنوان ردیف ویژه عشایر تصویب شده البته تاکنون محقق نشده است به این دلیل ابلاغیه هایی نیز به استان ها ارسال نشده است.

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: این اعتبار به عنوان ردیف ویژه عشایر توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

یزدان پناه تصریح کرد: این ردیف را سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تجهیز مدارس اختصاص داده است و در سال های گذشته هم این اعتبارات وجود داشت اما کم بود.

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس اختصاص دادند که در شهریور ماه همان سال تامین اعتبار شد و میان استان ها توزیع کردیم. با این اعتبار تعداد ۷۴۰ مدرسه به لپ تاب، کامپیوتر و … مجهز شدند.

وی بیان کرد: امسال نیز ۲ میلیارد و ۷۰۰ تومان برای تجهیز مدارس عشایری مصوب شده است که اگر تامین اعتبار شود یک گام اساسی در این دوسال برای تجهیز مدارس برداشته ایم.

یزدان پناه با اشاره به ضرورت وجود تکنولوژی های روز در مدارس عشایر تصریح کرد: با توجه اینکه کلاس های دانش آموزان عشایر چند پایه است و دانش آموز پایه ششم هم در میان دانش آموزان ابتدایی وجود دارد باید معلم به صورت عملی آنها را با کامپیوتر به دلیل داشتن درس کار و فن آوری آشنا کند.

صادرات یک میلیون و ۲۹۱ هزار دلاری فرش دست‌باف قشقایی و ترکمن
مشاهده خبر...

وی بیان کرد: همچنین معلم با کامپیوتر آموزش چند رسانه ای نیز انجام می دهد، همزمان که با کلاس دومی ها کار می کند می تواند با نرم افزارهایی که در کامپیوتر نصب کرده سوم ها را آموزش دهد یعنی یک معلم دیگر به کمک او می آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید