کد خبر:6712
پ
IMG-20170421-WA0018

افتتاح عملیات اجرایی پروژه ای عظیم با تلاش مردان علم و صنعت قشقایی

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب؛با حضور وزیر سلامت درمان،مسئولین استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین نمایندگان شرکت ستیک چین ( بزرگ ترین شرکت سرمایه گزاری در آسیا ) عملیات اجرایی پروژ بزرگ سلامت و گردشگری در جنوب کشور تحت عنوان شهر بین المللی سلامت و گردشگری  فارس کلنگ زنی گردید. […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب؛با حضور وزیر سلامت درمان،مسئولین استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین نمایندگان شرکت ستیک چین ( بزرگ ترین شرکت سرمایه گزاری در آسیا ) عملیات اجرایی پروژ بزرگ سلامت و گردشگری در جنوب کشور تحت عنوان شهر بین المللی سلامت و گردشگری  فارس کلنگ زنی گردید.

مهندس نادر عطایی رئیس‌ شرکت جهان پارس (مدیر پروژه) هدف این پروژه را تأسیس یک شهر فوق مدرن بین المللی  سلامت و گردشگری اعلام نمود و افزود ‌: این یک پروژه فرا ملی بوده و با استفاده از متخصصین مجرب در مساحتی حدود ۸۴۰ هکتار
کیلومتر ۲۲ جاده شیراز ، سپیدان در یک منطقه ییلاقی احداث میگردد و شامل بخش های مختلفی از جمله بخش درمانی ، توریستی، تجاری ، آموزشی،  مسکونی ، اداری ، کارگاهی با قابلیت تولید دست یافت های محلی و سنتی‌(قالی.  گبه، گلیم ،  جاجیم بافی ، کارگاهای رنگ رزی، تولید لباس های محلی ) ورزشی ، خدمات شهری و بخش انرژی های تجدید پذیر می‌باشد .

این فرزند لایق قشقایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این پروژه میتواند تاثیر زیادی بر اقتصاد جنوب کشور داشته باشد . و تحولی بزرگ ایجاد کند.

وی گفت شرکت های بزرگ سرمایه گزاری برای همکاری با ما اعلام آمادگی نمودند و ما با شرکت ستیک citic یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گزاری در آسیا به توافق رسیده ایم.

دکتر نادر طیبی رئیس‌ منطقه ویژه ی اقتصادی شیراز و از سرمایه گزاران این پروژه  ضمن خوش آمد گویی در بیان ویژگی های پروژه گفت :شهر سلامت گردشگری تنها پروژه ای است که دارای مجوز رسمی منطقه ویژه اقتصادی میباشد.

گزارش تصویری از هیئت قشقایی های دهپیاله شیراز
مشاهده خبر...

وی که یکی از ایده پردازان و پیشنهاد دهندگان اولیه ی اجرای این سایت می باشد تاکید کرد پروژه سلامت در محدوده ی زمین های منطقه ویژه اقتصادی واقع گردیده و می تواند  از تسهیلات ویژه ای  بهره ببرد .
شایان ذکر است دکتر طیبی از کارآفرینان موفق و ایده پرداز است که در زمینه های مختلفی توانسته با بکار گیری جوانان مستعد و طالب کار قدم های مثبتی در راه توسعه و رشد اقتصادی منطقه بردارد .

مهندس عرفانی طراح و مشاور پروژه گفت این طرح عظیم بر اساس ۲ پتانسیل مهم شهر شیراز
۱  _سیاحت و گردشگری
۲_ سلامت پزشکی که در کشور  سرامد است طراحی گردیده .
گفتنی است این طرح بزرگ با سرمایه گزاری بالغ بر ۷/۸ میلیار دلار معادل ۷۷% بصورت ریالی ۲۳ % به صورت ارزی و از محل سرمایه گذاری تسهیلات داخلی و خارجی تامین مالی گردیده و طی مدت ۶ سال در ۴  فاز تکمیل خواهد گردید ‌.

این مراسم که با نظم و ترتیب و بر نامه ریزی دقیق و با اجرای آیتم های بدون نقص  مرتبط با مراسم    و ایجاد فضای سنتی
بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید،. بر عهده جوان لایق قوم قشقایی دکتر نصیر اکبری بود که به نحو احسن اجرا و مدیریت شد.

از حاشیه های جالب و قابل ذکر می توان به حضور مردان علم صنعت قوم قشقایی و بکار گیری متخصصین عرصه صنعت توسط مهندس نادر عطایی، از جمله مهندس سیروس سلیم پور مدیر سابق شرکت جهان پارس دکتر طیبی، مهندس جباری و دیگر عوامل مدیریتی  و اجرایی اشاره کرد.
عرضه ی کتاب مدیریت  ، نگرش ، باور ها و اخلاق در حرفه که حاصل  تجربیات نیم قرن حضور در عرصه ی سازندگی جناب مهندس نادر عطایی میباشد  و در ۴ جلد توسط این بزرگ مرد ایل تالیف و نشان از نبوغ این چهره فاخر در عرصه کتابت علاوه بر حضور درخشان در میدان صنعت وسازندگی دارد .

دربی شیراز برنده نداشت
مشاهده خبر...

قرائت قرآن توسط  قاری نو جوان میلاد کاظمی و خوش آمد گویی  روژینا  جباری از اعضای گروه سرود یاشیل  با  لباس زیبای قشقایی قابل توجه بود.

گزارش همت کاظمی

عکاس پریسا کاظمی

کلیدواژه : قشقایی
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • alaatv.com ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۲:۰۶ ق٫ظ
    0 0

    اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید