کد خبر:6272
پ
۸۲۱۳۶۲۶۷-۷۰۸۴۱۰۸۷

امروز در دنیا سمن‌ها قدرتی معادل دولت دارند/ تصویب ۲۲ مرداد به‌عنوان روز سمن‌ها

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: امروز تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) در دنیا قدرتی معادل دولت‌ها دارند. سید علی‌محمد موسوی پیش‌ از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس اظهار داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد حدود نیم‌قرن است که در دنیا توسط مردم پذیرفته‌ شده‌اند و امروز سمن‌ها قدرتی معادل دولت‌ها را دارند. وی افزود: در […]

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: امروز تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) در دنیا قدرتی معادل دولت‌ها دارند.

سید علی‌محمد موسوی پیش‌ از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس اظهار داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد حدود نیم‌قرن است که در دنیا توسط مردم پذیرفته‌ شده‌اند و امروز سمن‌ها قدرتی معادل دولت‌ها را دارند.

وی افزود: در دولت یازدهم به سمن‌ها توجه جدی شده و در حال حاضر ۶۴۵ تشکل مردم‌نهاد در استان فارس فعال است و به استناد فراخوانی که داشتیم یک رشد صد درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

موسوی همچنین گفت: نظر به اهمیت سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور، به پیشنهاد دولت روز ۲۲ مرداد ماه در تقویم به‌عنوان روز سمن‌ها نام‌گذاری شد که امیدواریم به‌دوراز هرگونه سیاسی‌کاری، شاهد رشد و شکوفایی این تشکل‌ها باشیم.

این مقام مسؤول ادامه داد: در مورد تشکل‌های مردم‌نهاد در آغاز کار هستیم و این نهال نوپا نیاز به حمایت ویژه دارد که انتظار می‌رود تمام مسؤولان پای‌کار آمده و این مسئله را جدی بگیرند و در این راه هرگونه تصمیمی که در بهتر کردن زندگی مردم نقش دارد، باید موردتوجه قرار گیرد.

 

بیژن بهادری دارفانی را وداع گفت
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید