کد خبر:1757
پ
IMG-20151009-WA0182

اولین شکست تیم پاسارگاد توسط قشقایی ها رقم خورد

آلپ سون قشقایی شیراز  ۲ مقاومت بسیج پاسارگاد۱ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی ، به نقل از رشید طهماسبی مدیر عامل تیم آلپ سون قشقایی ،در هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای استان فارس(آسیاویژن) ، تیم فوتبال آلپ سون قشقایی که به نمایندگی جامعه بزرگ قشقایی در این مسابقات تلاش میکند، […]

آلپ سون قشقایی شیراز  ۲ مقاومت بسیج پاسارگاد۱
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی ، به نقل از رشید طهماسبی مدیر عامل تیم آلپ سون قشقایی ،در هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای استان فارس(آسیاویژن) ، تیم فوتبال آلپ سون قشقایی که به نمایندگی جامعه بزرگ قشقایی در این مسابقات تلاش میکند، دردیداری سخت و نفسگیر و با زحمت بسیار، تیم سختکوش و دونده مقاومت بسیج پاسارگاد را درورزشگاه خانگی خود(استادیوم شهیددستغیب) و درحضور تماشاگران مشتاق، باشکست بدرقه  کرد.
دراین مسابقه که ظاهرا به میزبانی قشقاییها برگزار میشد اما صدای تشویق وحمایت طرفداران حریف به وضوح شنیده میشد، کادرفنی و مدیریتی تیم قشقایی، باز هم نه به شدت مسابقات گذشته، اما بسیارزیادازوضعیت داوری مسابقه  گله مند بودند ودرپایان مسابقه نیزتاکید داشتند که داور وکمکهایش  مسابقه نه تنها درمحاسبه وقت بازی،  بلکه در نحوه اعلام خطاها نیز بارها به زیان قشقاییها سوت وپرچم زده اند تا ثابت شود که اعتراض آنها فقطـ  درروزهای عدم نتیجه گیری نیست و با توجه به تکرار این مسایل در هفته های متوالی (هرچندباشدت کم وزیاد) نیاز شدید و فوری به بررسی دقیق ترمسابقات از سوی کمیته داوران و هیات فوتبال استان فارس احساس شود.
در این مسابقه درگیرانه که گاها خشونت نیز ازسوی یاران وتماشاگران حریف چاشنی آن نیز میشد، صحنه های زشت و تاسف باری هم رقم خورد که از آن جمله میتوان به توهین وفحاشی ۳ تن از بازیکنان حریف در پایان نیمه اول به کاپیتان آلپ سون قشقایی اشاره کرد و از آن زشت تر نیز وقتی که حتی به مربی قشقایی که  برای آرام کردن فضا و ممانعت ازدرگیری وارد ماجرا شده بود نیز فحاشی شد که موجب ایجاد تنش ودرگیری در ورودی رختکن و در حضور و جلوی چشم داوران وناظر مسابقه گردید که اگر قانون و انصاف اجرا شود(که اگرمیشد، دروازه بان و شماره ۸ حریف باید درهمان لحظه اخراج میشدند.) ، لااقل وحتما باید این فحاشی های رکیک،  گزارش شود.
ادامه این حرکات زننده، درنیمه دوم و درلحظه گل تساوی تیم مقاومت بسیج بود که حرکات زننده و تحریک آمیز دروازه بان این تیم  بااعتراض مربی قشقایی و تقاضاازداورمسابقه برای برخورد با بازیکن خاطی  مواجه شد ؛و درادامه نیز مماشات داور بابازیکنان عصبانی حریف،  کاررابجایی رساند که درگیری لفظی آنها به بیرون از زمین وبا مربی قشقایی نیزکشیده شد!! و داور همچنان نظاره میکرد و کارتهایش را گم کرده بود! و این درحالیست که اولین اعتراض بازیکن قشقایی به خود را باکارت زرد پاسخ داد!!!! اوج اعتراض نیمکت تیم قشقایی،  آنجا بود که دروازه بان مصدوم این تیم،  توان ایستادن هم نداشت، اما داور مسابقه،  علاوه بر عدم توقف بازی جهت مداوای دروازه بان، مصرانه از او میخواست که سریع تر به بازی ادامه دهد و حتی اجازه ورود کادرپزشکی به زمین مسابقه را نیز نمیداد و این درحالی بود که در آن دقایق، مسابقه بانتیجه ۱-۱ دنبال میشدو هردوتیم (حتی میهمان)در پی رسیدن به گل دوم و ۳ امتیازی بودند و احدی به تلف کردن وقت،  فکر هم نمیکرد!! مجموع مسایل فوق،  تااین هفته ازمسابقات، موجب شده تا حاشیه های مسابقات از اصل و هدف آن پیشی گرفته و فضای پر شک و تردیدی بر مسابقات حاکم شود که لزوم اندیشیدن تمهیداتی کارا ازسوی هیات فوتبال را میطلبد.
خلاصه بازی:
مسابقه دوتیم درنیمه اول، پایاپای و بسیار درگیرانه بود که تیم قشقایی دردقیقه ۳۰ وروی یک حرکت کارشده و باپاس دقیق رسول رضایی و کنترل و چرخش عالی و ضربه فنی ودیدنی مسعودجعفری به گل اول رسید.پس ازآن، تیم قشقایی،  فشار حریف را کنترل کردو با مدیریت بازی، نیمه اول را ۱-۰ به پایان رساند.درنیمه دوم و درحالیکه هیچ کدام از دوتیم،  برتری محسوسی نسبت به یکدیگر نداشتند،دردقیقه۵۳ تیم مقاومت بسیج روی یک حرکت عرضی و زیبا و ضربه دقیق و تماشایی سامان شعبانی(بازیکن جوان و سابق تیم پرسپولیس شیراز)  نتیجه را ۱-۱ کرد. پس ازاین گل، پاسارگادیها که روحیه مضاعفی گرفته بودند، فشارحملات خودرا بیشترکردند و کنترل بازی را دردست گرفتند و بارها از کناره های زمین واستفاده ازکارهای ترکیبی وهمچنین ازروی ارسالهای بلند،  موقعیتهای فراوانی را روی دروازه قشقایی ایجاد کردند که چندین بار با رشادت و واکنشهای دیدنی جوادقهرمانی دردرون دروازه، ناکام ماندند و ۲ بار نیز که بااشتباه دروازه بان درآستانه رسیدن به گل برتری بودند،بابازیخوانی و جاگیری عالی رضاخدیور،  توپ خودرا ازروی خط دروازه،  برگشت شده دیدند. در همین حین، تیم قشقایی با ۲ تعویض هوشمندانه،  هم تلاش کرد وسط زمین را از حریف مقتدر خود و توسط بهروززهراسان پس بگیرد که دردقایقی موفق بود و هم به دنبال استفاده از تک موقعیتها توسط دیگر بازیکن تعویضی و باتجربه خودبود که سرانجام به همین هدف خودرسید و در دقیقه ۸۶ و روی حرکت فوق العاده مسعودجعفری و پاس طلایی  وی، توسط مسعود کشکولی به گل برتری و شادی بخش خود رسید تا دقایق پرالتهاب پایانی و ۶ دقیقه وقت تلف شده (که ۱۰ دقیقه به طول انجامید!!!) را نیز باتلاش و انسجام تیمی،  پشت سرگذاشته و باسوت پایان بازی، جشن پیروزی و ۳امتیاز طلایی از حریف قدرتمند خویش را برپا کند.
اسامی بازیکنان تیم قشقایی درمسابقه امروزو نمره عملکرد آنها(نمرات از ۱۰ محاسبه شده است:)
جوادقهرمانی(۷)
رضاخدیور(کاپیتان) (۷/۵)
امیدغلامی(۷)
وحیدبازوئی(۷)
ابراهیم شیری(۹)
احمدرضاسلیمانی(۷)(ازدقیقه۶۰:بهروززهراسان)(۷)
علی جهانگیری(۸)
فربدویسی(۷/۵)
مسعودجعفری دارنجانی(۱۰)
حمیدبابایی(۹)
رسول رضایی(۷)(ازدقیقه۷۵مسعودکشکولی)(۸/۵)
کادرفنی و مدیریتی:
حمیدجعفری دارنجانی
دکترمحمدبدربیگی
ابراهیم پالیزبان
حجت الله فیروزی
مدیرفنی:
مجتبی کشاورز
مدیرعامل:
رشیدطهماسبی
مدیرتدارکات:
مصطفی کشاورز

برد پرگل پرسپولیس در دیدار تدارکاتی/ پای قشقایی به دبی هم کشیده شد!
مشاهده خبر...

درحاشیه:
-درروز نیمکت نشینی، بهروززهراسان، بازوبند کاپیتانی بردستان رضاخدیور بسته شده بود که باورود زهراسان به میدان، خدیور مجددا بازوبند را بردستان کاپیتان زهراسان بست.
-یکدلی بازیکنان ذخیره و شارژ روحی بازیکنان درون میدان توسط آنها، ازعوامل اصلی برد درخشان امروز بود؛ از جمله حضور اصغرفریمی بازیکن قدیمی و نامدارفارس برروی نیمکت که حتی پس از لغو تعویضی که منجر به ورود او به زمین میشد، کوچکترین اعتراضی نکرد و این رفتار، میتواند الگویی اساسی برای بازیکنان جوان باشد.فریمی حتی درروزی که بازی نکرد نیز کمک حال مربیان تیمش بود.
– مهردادشکاری مربی بادانش و نامدار استان فارس با حضور درجایگاه ویژه ورزشگاه، مسابقه را ازنزدیک تماشا کرده و نکات فنی مدنظر خویش را از این مسابقه یادداشت میکرد.
– کادرفنی وبازیکنان تیم آرمان صدرای شیراز که هفته آینده میزبان قشقاییها خواهند بود و جدالی سخت بااین تیم درراه رسیدن به رده های بالاتر جدول را دارند، از نزدیک این مسابقه راتماشاکردند.
-تیم قشقایی پس ازکسب این پیروزی،با ۲ برد و ۲ تساوی و ۱ شکست، ۸ امتیازی شد و به هم امتیازی تیم مقاومت بسیج پاسارگاد رسید. هم اکنون پاسارگادیها درجدول مسابقات دررده چهارم هستند و قشقاییها فقط بخاطر تفاضل گل کمتر،  درمکان پنجم قراردارند.امتیاز تمام تیمهای بالای جدولی، بسیار به هم نزدیک است و تنها تیم عقاب شیراز است که بافاصله ازدیگرتیمها و به تنهایی درصدرجدول قرارداشته و فرازونشیب کمی داشته و از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی است.
– یکدلی کادرفنی و مدیرفنی تیم  و هماهنگی و همکاری همه جانبه آنها بایکدیگر، ازامتیازات مهم تیم قشقایی است که این روحیه یکدلی را به بازیکنان تیم نیز انتقال داده و به وضوح قابل مشاهده است.

بارندگی‌های اخیر ۷ میلیارد تومان به عشایر فارس خسارت زد
مشاهده خبر...

نتایج کامل هفته پنجم(نام تیمهای میزبان، در اول آمده است.) :

امیرکبیر ممسنی ۰ آرمان صدرای شیراز ۱
لیدومای ممسنی ۱ پیروزی هلال احمرگراش(لارستان) ۱
عقاب نیروی هوایی ارتش(شیراز) ۱ شهرداری ممسنی ۰
گلستان فاروق (مرودشت) ۱ پادنای میمند ۴
استقلال لار ۱ شهیدباقری گویم (شیراز) ۱
آلپ سون قشقایی شیراز ۲ مقاومت بسیج پاسارگاد
http://s3.picofile.com/file/8216417050/IMG_20151009_WA0167.jpg
http://s3.picofile.com/file/8216417092/IMG_20151009_WA0161.jpg
http://s3.picofile.com/file/8216417100/IMG_20151009_WA0188.jpg
http://s3.picofile.com/file/8216417126/IMG_20151009_WA0185.jpg
http://s3.picofile.com/file/8216417150/IMG_20151009_WA0182.jpg
عکس:علی عادل فر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید