• برابر با : Tuesday - 24 May - 2022
0

باسواد شوید، پاداش بگیرید

  • کد خبر : 746
  • 26 مرداد 1394 - 16:00
باسواد شوید، پاداش بگیرید

محمد مهدی زاده دوشنبه در نخستین همایش سوادآموزی در عشایر فارس در محل باشگاه فرهنگی رفاهی فرهنگیان شیراز افزود:بر اساس این طرح که بر مبنای مصوبه هیات دولت اجرا می شود، در صورتی که افراد بیسواد به صورت خودآموز باسواد شوند، همه هزینه تمام شده بابت آموزش و پاداش سوادآموزی به آنها تعلق می گیرد. […]

محمد مهدی زاده دوشنبه در نخستین همایش سوادآموزی در عشایر فارس در محل باشگاه فرهنگی رفاهی فرهنگیان شیراز افزود:بر اساس این طرح که بر مبنای مصوبه هیات دولت اجرا می شود، در صورتی که افراد بیسواد به صورت خودآموز باسواد شوند، همه هزینه تمام شده بابت آموزش و پاداش سوادآموزی به آنها تعلق می گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از فارس۴۸ ، محمد مهدی زاده دوشنبه در نخستین همایش سوادآموزی در عشایر فارس در محل باشگاه فرهنگی رفاهی فرهنگیان شیراز افزود:بر اساس این طرح که بر مبنای مصوبه هیات دولت اجرا می شود، در صورتی که افراد بیسواد به صورت خودآموز باسواد شوند، همه هزینه تمام شده بابت آموزش و پاداش سوادآموزی به آنها تعلق می گیرد.

به گفته وی، افراد آموزش دهنده به بیسوادان جامعه به ازای هر نفر شش میلیون و ۸۰۰ هزار ریال دستمزد می گیرند و بیسوادان زیر ۵۰ سال هم رقمی در حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال پاداش دریافت می کنند.

** افزایش سرانه سوادآموزی در جامعه عشایری

معاون سازمان سوادآموزی کشور با بیان این که کلید همه مشکلات جامعه در لابلای الفبا نهفته است، گفت: عشایر جامعه که از اقشار موثر در جامعه هستند از دیرباز به دلیل پراکندگی و کوچ رو بودن با دشواری هایی برای سوادآموزی مواجه بودند و امید است با اجرای طرح این سازمان که ویژه جامعه عشایری است، شاهد ریشه کنی بیسوادی در این جامعه باشیم.

وی گفت:بر اساس این طرح که با کمک معلمان شاغل در آموزش و پرورش عشایری اجرا می شود، ۱۰ درصد دستمزد بیشتر برای آموزش افراد بیسواد در نظر گرفته شده و سرانه سوادآموزی در جامعه عشایری نیز افزایش یافته است.

مشاهده خبر...
تجلیل و تقدیر از استاد روشنی ها،محمد بهمن بیگی

مهدی زاده ، اداره کل آموزش و پرورش فارس را در آموزش عشایری و بیسوادان این جامعه در کشور پیشرو خواند و گفت: طرح ویژه سوادآموزی جامعه عشایری امسال علاوه بر فارس در چند استان دیگر کشور که محل زندگی عشایر هستند، اجرا می شود.

جامعه عشایر استان فارس متشکل از سه ایل قشقایی، خمسه و لر و هشت طایفه مستقل است که در مجموع سه و نیم درصد از جمعیت استان فارس و ۱۲ و نیم درصد از جمعیت عشایر کل کشور را شامل می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان فارس در مصاحبه ای در فروردین ۹۴ گفت:براساس آمار موجود تا پایان سال ۹۳ جمعیت استان فارس چهار میلیون و ۸۱۱ هزار و ۹۸ نفر اعلام شد

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=746

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.