کد خبر:2530
پ
IMG-20151126-WA0010

بسیج همچون نگینی درخشان در ایران اسلامی و جهان می درخشد

به بهانه ی هفته ی بسیج .مصاحبه ای با یکی از زرمندگان بسیجی ایل پر افتخارمان قشقایی داشته ایم که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم.   ۱-سلام. در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید بنام خداوند جان و خرد که ازاین برتر اندیشه بر نگذرد. کسری زلفی پور آرخلو هستم از طایفه کشکولی […]

به بهانه ی هفته ی بسیج .مصاحبه ای با یکی از زرمندگان بسیجی ایل پر افتخارمان قشقایی داشته ایم که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم.

 

۱-سلام. در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید

بنام خداوند جان و خرد که ازاین برتر اندیشه بر نگذرد. کسری زلفی پور آرخلو هستم از طایفه کشکولی بزرگ تیره آرخلو در خدمت شما هستم.  وقبل از همه چیز روز بسیج مستضعفین را که  همچون نگینی درخشان درایران اسلامی وجهان میدرخشد  بر این دلاوران خستگی نا پذیر تبریگ میگم.

۲-از چه سالی وارد بسیج شدید و چه فعالیت هایی داشته اید؟

دوره نوجوانی ونوجوانی ما مصادف شد با شکوفای انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی عراق علیه ایران.و ازسال ۵۹ همزمان با آغاز جنگ تحمیلی فعالیت ما درحوزه بسیج  در امور فرهنگی.نظامی. مذهبی.سیاسی شروع گردید. وبیشتر درحوزه نظامی وفرهنگی فعالیت میکردیم.

۳-از حضورتان در جبهه های جنگ تحمیلی بگید .چند سال در جبهه بودید و در چه عملیات هایی حضور داشتید؟

راجع به حضورم درجبهه ها انموقع آرزوی قلبی هر جوان ایرانی بود که برا دفاع از مملکتش  به جبهه بره منم یکی از اون جوانان بودم. یادمه اولین بار سال ۶۰ بود خیلی بچه بودم که ثبت نام کردم ولی موفق نشدم.چون ازطرفی سنم ایجاب نمیکرد وازطرفی تک فرزند ذکور خانوده بودم و فرمانده وقت بهم اجازه نداد.ولی سال ۶۲ برج ۴ بالاخره موفق شدم به جبهه اعزام بشم واولین حضورم در کردستان بود.که انموقع درگیریهای داخلی به اوج خود رسیده بود.ولی خیلی زود توانستیم خودمان را با اوضاع منطقه وفق بدیم. چون موقعیت جغرافیایی کردستان طوری بود که جنگ درآن خیلی سخت بود.وکار هرکسی نبود.ولی خوشبختانه بچهای قشقایی که با طبیعت.وکوه وصحرا وجنگل روحشان عجین شده بود خیلی زود میتونستن از  عهده این مسولیت خطیر برآیند.وبه همین خاطر حقیر نزدیک به ۲ سال در غرب کشور حضور داشتم که بعد از ان به جنوب امدم. ودر اکثردعملیاتهای غرب وجنوب حضور داشتم. عملیاتهای برون مرزی در خاک عراق درغرب.پیرانشهر.عملیات کربلای ۱والفجر ۸ کربلای ۴ و۵٫نصر او۲و۳و۴ پاتک های اواخر دشمن  وعملیاتهای دیگر که دقیقا یادم نیست الان.

۴چه انگیزه ای باعث شد وارد بسیج شوید و در جبهه های جنگ حضور پیدا کنید؟

عرض کردم خدمت شما که ماها فرزندان انقلاب بودیم یعنی دوران نوجوانی و جوانی ما مصادف شد با شکوفای انقلاب وجنگ.وقتی که جنگ تحمیلی شروع شد غیرت و عرق ملی جوانان آنموقع همه را بسوی بسیج و جنگ سوق داد ،من هم مثل یکی از نوجوانان آنوقت وقتی میدیدم دوستانم.همکلاسی هایم. از خودشان ایثار و از خود گذشتگی نشان میدادند. من هم احساس میکردم که توانایی ام شاید بیشتر از آنان باشد لذا همین امر باعث شد که من وارد این حوزه شوم و وقتی دیدم توانایی ام خیلی بیشتر از این حد هست.لذا فعالیتم را دراین خصوص گسترش دادم.

گزارش تصویری از ویژه برنامه قشقایی در شبکه استانی فارس
مشاهده خبر...

 

۵- حضور در جبهه چه تاثیری بر روحیات و باورهایتان و همچنین مسیر زندگیتان داشت؟

جنگی که برما تحمیل شد یک جنگ ناخواسته بود وهیچ یک از مسولین نظامی ما امادگی این جنگ را نداشتن.ولی ایمان.اعتقاد.وباورهای دینی باعث شد.که خیلی زود بسیج  به یک اعتقاد وانسجام کلی برسه.شاید اوایل جنگ یکسری ناملایمات سیاسی.باعث گردید که بسیج گمنام بماند.ولی بحول قوه الهی ودرایت ملت فهیم وامام بزرگوار روز بروز بر اقتداربسیج افزوده شد.وهم اکنون نیز ما می بینیم که این شکوفایی عالم گیر شده ودرسراسر جهان خود نمایی میکند.و شجاعت.ایثار.ایمان.اعتقاد.اتحاد بسیج درمیادین بزرگ انقلاب وجنگ باعث شد که مسیر زندگی من نیز تغییر کند.

 

۶- آیا حضور در بسیج و جنگ و زندگی نظامی برایتان رضایت خاطر بوجود آورده و ساده تر اینکه از اینگونه زندگی راضی هستید؟

راجع به زندگی نظامی سوال کردید.کلی خدمتتان عرض میکنم.زندگی نظامی خیلی سخته کار هرکس نیست.زیرا دراین راه باور میخواد.اعتقاد.ایمان.وایثار میخواد.که این امر کار هرکسی نیست.وقتی که هدفی را انتخاب کردی این هدف را بتنهایی نمیتوانی بروی.یا ساده تر بگم برا مثال اگه یک فرد نظامی همسری را انتخاب کرد که با روحیه نظامی گری نا سازگاری دارد مطمئن باشید که ان فرد در هیج کاری موفق نخواهد شد.به همین خاطر خانواده در بسیج ونظام خیلی تاثیر گذار هستش. وبه همین خاطر همسران بسیج پابه پای بسیجیان در ماموریتهای بزرگ و خطیر  سهیم هستند و امیدوارم که خداوند منان به این عزیزان پاداشی عظیم عطا بفرماید و در یک کلام خدمتتان عرض کنم که زندگی بسیجی ونظامی خیلی سخته و کار هرکس نیست.

کرامت الله رویین تن مسول دفتر کرمپور در فراشبند شد+ تصاویر
مشاهده خبر...

 

۷- چطور شد جانباز شدید،نحوه مجروحیت خود را شرح دهید؟

بله مجروحیت و شهادت برای بسیج دوجمله خیلی قشنگی است و بسیج با این جملات رنگ و بوی خاصی گرفته و حقیر هم این سعادت را داشتم که یکی دوبار  وارد این آزمون الهی شوم ولی مورد قبول خداوند قرار نگرفتم.اولین بار پاییز سال ۶۴ دریک عملیات شناسایی با یکی دو نفر از دوستان در منطقه جزیره مجنون داشتیم که من در آن ماموریت از ناحیه کتف مجروح شدم.و بعد از گذراندن دوران نقاهت مجددا به جبهه برگشتم.و چند ماه بعد درعملیات والفجر ۸ مجددا دچار موج گرفتگی شدم.و این بار نیز مردود شدم و آخرین بار درعملیات کربلای ۴ درمتطقه آبادان شدیدا شیمیایی گردیدم که فعلا خدارا شکر باهاش کنار اومدم گرچه تحملش خیلی سخت هست ولی ازعهده بسیج و بسیجیان بر میاید.

 

۸- چه کسی را به عنوان الگوی خود در زندگی انتخاب کرده اید ؟

الگوی من شهداء بودن. اونایی که بدون هیچ چشم داشتی از جان ومال خود گذشتن.الگوی من آن شهید عزیزی هست که وقتی در اوج عملیات با بیسیم بهش میگن برادرت شهید شده جنازه برادرت رابیار.  درجواب میگوید اینجا همه برادرهای من هستن. جنازه کدام یکیش را بیارم.(شهید مهدی باکری)روحشان شاد وراحشان مستدام باد.

 

۹- الان اگر کسی بخواهد روحیه شهدا را داشته باشد، چه کار باید بکند؟

شهداء انسانهای عادی نبودن.آنها ملکوتی بودن.انسانهای عادی نبودن.زندگی این عزیزان با بقیه فرق داشت.ما نمیتونیم مثل انهاباشیم ولی راهشونو میتونیم ادامه بدیم.انها ارتباط با ملکوت اعلاء داشتن.حتی  موقع شهادتشان را هم میدانستند.انشاءالله که بتوانیم راه این بزرگوران را ادامه بدیم.وحس وروحیه ووفرهنک شهادت را در خود وفرزندان خود تقویت کنیم.که رمز پیروزی وموفقیت ما درفرهنگ شهادت هست.

 

۱۰- چه توصیه یا پیامی برای جوانان امروز به عنوان یک بسیجی و رزمنده دیروز دارید؟

عزیزان تقوا داشته باشید،برگردید به تاریخ ۸ سال دفاع مقدس،بروید تحقیق و تفحص کنید،علت موفقیت پدرانتان،برادرانتان در چه بوده.آنها هم مثل شما یک انسان بودند با کمترین امکانات و تجهیزات جلو چندین کشور ابر قدرت ایستادند و پیروز شدند و حاصل این مبارزه و پیروزی آسایش و امنیت شماهاست.امروزه دشمنان داخلی و خارجی بدجوری درکمین فرزندان همان بسیجیان  ۸ سال دفاع مقدس است پس هوشیار باشید.این امنیت،این آسایش براحتی بدست نیامده است و حاصل خون هزاران شهید بسیجی هست. پس مواظب این میراث گرانبهای پدران وبرادران خود باشید.

حکیم ارد بزرگ از زبان خودش
مشاهده خبر...

 

۱۱- به عنوان کلام آخر اگر حرفی ناگفته و یا نکته ای که به نظر شما میتواند راهکاری برای حضور  بهتر جوانان قشقایی در عرصه های مختلف فرهنگی ، علمی،اجتماعی،سیاسی کشور عزیزمان ایران باشد بفرمایید

عزیزان بسیجی شما سرمایه های اصلی این مملکت هستید.امروزه تمام مستکبران و زورگویان دنیا برعلیه ایران اسلامی و بسیج دست در دست همدیگر گذاشته و هم قسم شده اند.خیلی ها حضور ما بسیجیان را در عراق.سوریه.لبنان.یمن.و کشورهای دیگر را تحمل نمیکنن و یک نوع دخالت نظامی میدانند حتی در داخل کشور.  باید عرض کنم که نزدیک به ۵ سال است که ما درحال جنگ با این دشمنان هستیم.منتهی با درایت و تدابیر صحیح و حساب شده.رهبر فرزانه انقلاب و نخبگان نظامی  ما جنگ را بیرون از مرزهای خود کشانده اند  و به همین خاطر امنیت و آرامش را بر ملت عزیز به ارمغان آورده اند. شاید کمتر کسی به این موضوع فکر کرده باشد.اگر ما درسوریه وعراق.ولبنان حضور فعال نداشتیم الان در سوریه بجای بشار اسد.البغدادی حکومت میکرد و بجای سوریه و عراق ما در مرزهایمان مشغول جنگ بودیم  پس این را بدانیم که سوریه وعراق به نیابت از ما دارند میجنگند. منتها با فرماندهی فرزندان این مرز و بوم و بکوری چشم دشمنان داخلی و خارجی. در آخر امیدوارم که هوشیار باشید.و بر اوضاع سیاسی منطقه مسلط باشید که آینده ایران عزیز در دست  پرتوان شماست.موفق،پیروز،تندرست و شادکام باشید.

 

۱۲- تشکر و قدردانی میکنم از حضورتان در این مصاحبه

من هم تشکر و قدردانی میکنم از خانم محترم،زحمت کش،دلسوز و پرتلاش در امر خبر رسانی،خانم پریسا کاظمی که الحق و النصاف  دراین خصوص با تمام کاستیها وظیفه خود را بنحو احسن انجام میدهد.امیدوارم که خداوند منان پاداش زحمتهای شما و همکارانتان را عطا بفرماید.والسلام علیکم والرحمه الله.

IMG-20151125-WA0000 IMG-20151125-WA0001 IMG-20151125-WA0002 IMG-20151125-WA0004 IMG-20151125-WA0005 IMG-20151125-WA0006 IMG-20151125-WA0007 IMG-20151125-WA0008 IMG-20151125-WA0009

دیدگاه کاربران ۵ دیدگاه
 • Bijan ۵ آذر ۱۳۹۴ / ۵:۰۷ ق٫ظ
  0 0

  Eftekhar ma hastid

 • کریمی آرخلو ۵ آذر ۱۳۹۴ / ۵:۵۵ ق٫ظ
  0 0

  درود بر دلاور قهرمان جناب کسری زلفی پور آرخلو.
  امنیت و آسایش کشور مدیون فداکاریها و دلاوریهای رزمندگان دیروز و امروز است. درود بر شرف این مردان بزرگ.

 • روزخوش ۵ آذر ۱۳۹۴ / ۱۰:۴۳ ق٫ظ
  0 0

  احسنت کسری خیلی عالی پسر
  با یاد شهدا منقلبمآن کردی .شهید زنده اند الله و اکبر
  وبسیج لشکر مخلص خداست

 • afshin zandi lak ۸ آذر ۱۳۹۴ / ۱۲:۱۲ ب٫ظ
  0 0

  درود بر دلاور قهرمان

 • ابوتراب ۴ آذر ۱۳۹۵ / ۷:۵۸ ب٫ظ
  0 0

  شماها یادگار هشت سال دفاع مقدس و مایه افتخار میهنمان هستید
  خداوند نگهدارتان باد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید