• برابر با : Thursday - 18 April - 2024
کل اخبار 1627
1

حافظ قشقایی؛ زورآزمایی برای پایان ناکامی سبک وزن ها

  • کد خبر : 7894
  • 19 شهریور 1398 - 14:36
حافظ قشقایی؛ زورآزمایی برای پایان ناکامی سبک وزن ها

عملکرد ملی‌پوش دسته ۵۵ کیلوگرم وزنه برداری ایران در اردوی رکورد گیری شهرستان نور موجب شده تا امید به افتخار آفرینی وزنه برداران ایرانی در سبک وزنه زنده شود. به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،شاید از آخرین وزنه‌بردار دسته سبک وزن ایران که توانسته است افتخارات چشم گیری کسب چند دهه می گذرد. اگر روزگاری […]

عملکرد ملی‌پوش دسته ۵۵ کیلوگرم وزنه برداری ایران در اردوی رکورد گیری شهرستان نور موجب شده تا امید به افتخار آفرینی وزنه برداران ایرانی در سبک وزنه زنده شود.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،شاید از آخرین وزنه‌بردار دسته سبک وزن ایران که توانسته است افتخارات چشم گیری کسب چند دهه می گذرد. اگر روزگاری در دسته های پایین «محمد نصیری» افتخار آفرینی زیادی داشت اما از آن پس تک چهره‌هایی هم‌چون «سید مهدی پانزوان»، «مرتضی رضاییان»، «مجید عسگری» و… بودند که با وجود شایستگی به دلایل مختلف  در کسب مدال های جهانی رده سنی بزرگسالان یا توفیق نداشته یا افتخار آفرینی آنان کوتاه مدت و مقطعی بود.

اما حال پس از چند دهه ناکامی در اوزان پایین، در اردوی رکورد گیری شهرستان نور جوانی زورآزمایی را با فولاد سردآغاز کرده است که می شود سویه‌هایی از امید در رکوردهای او به خوبی مشاهده کرد. «حافظ قشقایی» در دسته ۵۵ کیلوگرم با غلبه بر وزنه های مختلف توانست به عنوان پدیده رکورد گیری یک ماه گذشته خود را به جامعه وزنه برداری معرفی کند.

قشقایی با ثبت وزنه‌۱۲۰کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب، ۱۵۰ کیلوگرم در ۲ ضرب و بدست آوردن مجموع ۲۷۰ کیلوگرم، رکوردی بالاتر از تمام رقیبان داخلی به ثبت رساند و توانست خود را به نفرات برتر جهانی این دسته نزدیک کند.

از نکات بارز رکورد قشقایی برابری این رکورد با نفر دوم قهرمانی جهان در عشق آباد بود. «آرلی چونتی» از کشور قزاقستان در عشق آباد با مهار وزنه‌های ۱۲۰ کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب، ۱۳۸ کیلوگرم در ۲ ضرب و مجموع ۲۵۸ کیلوگرم صاحب عنوان نایب قهرمانی این وزن در رقابت‌های جهانی شده بود.

مشاهده خبر...
ترجمه کامل «ویکنت دو نیم شده» منتشر شد

نام حافظ قشقایی در حالی از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به عنوان ملی پوش دسته ۵۵ کیلوگرم با ورودی ۲۵۸ کیلوگرم در مجموع ثبت شده است که در این دسته «عبدالحسن ال مشایخ» از عراق با ورودی ۳۶۵ کیلوگرم نفر نخست این وزنه به شمار می رود و به نظر می رسد فاصله این جوان ایرانی با حریف عراقی خود زیاد باشد.

اما این فاصله به معنای سختی کار قشقایی نیست و او باید در دسته غیرالمپیکی ۵۵ کیلوگرم خود را آماده حضور در دسته‌های بالاتر کند. به نظر می رسد حریفان قشقایی وزنه بردارن آسیایی هستند زیرا بنا به رکوردهایی که در قهرمانی اروپا ثبت شده است رکورد نفر نخست این وزن در قهرمانی اروپا در یک‌ضرب ۱۱۶ کیلوگرم و در ۲ ضرب ۱۳۸ کیلوگرم است.

اگر قشقایی بتواند رکوردهای وردی خود را در رقابت های قهرمانی ۲۰۱۹ جهان که در تایلند برگزار می شود تکرار کند بدون شک امید به قرار گرفتن او در سکو  زیاد است و او می تواند یک مدال برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

قشقایی جوان و رکوردهای وی در اردوی شهرستان نور می‌تواند بدون شک سرآغازی بر پایان ناکامی در سبک وزن ها باشد ناکامی که موجب شده تا وزنه برداران این دسته در برابر حریفان آسیایی و جهانی حرفی برای گفتن نداشته باشند یا اینکه موفقیت این گروه به صورت مقطعی باشد.

حافظ قشقایی، علی میری، محمد زارعی، کیانوش رستمی، رضا دهدار، ایوب موسوی، رضا بیرالوند، امیر حقوقی، علی هاشمی، کیا قدمی، محسن دادرس و علی داوودی ۱۲ ملی پوش رشته وزنه برداری هستند که  از سوی کادر فنی نام آنان برای اعزام به رقابت های جهانی وزنه برداری در لیست قرار گرفته است. از این میان ۱۰ نفر در ترکیب اصلی تیم هستند و ۲ نفر هم رزرو خواهند بود.

مشاهده خبر...
وطن دوستی و غیرت قشقایی ها ستودنی است

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری فهرست اولیه وزنه‌برداران شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان تایلند را اعلام کرد. براساس این لیست نفرات اولیه تیم ملی ایران برای رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۹ جهان تایلند در این رشته به شرح زیر است:

سته ۵۵ کیلوگرم: حافظ قشقایی با رکورد ورودی ۲۵۸ کیلوگرم

دسته ۸۹ کیلوگرم: محمد زارعی و علی میری با رکورود رودی ۳۶۵ کیلوگرم

دسته ۹۶ کیلوگرم: سید ایوب موسوی و کیانوش رستمی با رکورود ورودی ۳۷۵ کیلوگرم و رضا دهدار با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم

دسته ۱۰۲ کیلوگرم: رضا بیرالوند با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم  و امیر حقوقی با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم

دسته ۱۰۹ کیلوگرم: علی هاشمی با رکورد ورودی ۴۰۰ کیلوگرم  و کیا قدمی با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم

دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم: علی داودی با رکورود ورودی ۴۳۵ کیلوگرم و محسن دادرس با رکورد ورودی ۴۱۵ کیلوگرم

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=7894

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.