کد خبر:8154
پ
n3694203-7015177
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان:

حضور هزار و ۵۰۰ خانوار بدون مجوز چرای دام در سمیرم

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت:هم اکنون بیش از پنج هزار خانوار قشقایی در مراتع سمیرم دوران ییلاق خود را سپری می کنند ، که از این تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار مجوز چرای دام در این شهرستان را ندارند . محمد حسین شاملی آسیب به مراتع […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت:هم اکنون بیش از پنج هزار خانوار قشقایی در مراتع سمیرم دوران ییلاق خود را سپری می کنند ، که از این تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار مجوز چرای دام در این شهرستان را ندارند .

محمد حسین شاملی آسیب به مراتع را از جمله معایب چرای بدون مجوز اعلام کرد و افزود: نشان دار کردن دام ها به روش الکترونیکی از جمله عواملی موثری در کنترل ورود غیر قانونی دام ها داشت .
وی با بیان اینکه با رضایت مسوولان می توان طرح نشان دار کردن دام ها را به روش الکترونیکی و به صورت پایلوت در سمیرم اجرا کرد گفت: هم اکنون ظرفیت مراتع شهرستان سمیرم برای چرای دام بیش از ۴۰۰ هزار راس است .
وی گفت: عشایر سمیرم حدود ۷۵۰ هزار دام وارد این منطقه می کنند که بیش از نیمی از آنها مازاد بر پروانه چَرا، وسعت مراتع و پوشش گیاهی منطقه است.

استان اصفهان دارای ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار عشایری شامل ایل های بزرگ قشقایی، بختیاری و عرب جرقویه است که بیش از ۶ ماه از سال را در مناطق ییلاقی و کوهستانی سمیرم و شهرستان های غربی این استان زندگی می کنند.

گزارش تصویری دوم از مراسم تاسوعا در شیراز
مشاهده خبر...
منبع
خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید