کد خبر:8154
پ
n3694203-7015177
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان:

حضور هزار و ۵۰۰ خانوار بدون مجوز چرای دام در سمیرم

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت:هم اکنون بیش از پنج هزار خانوار قشقایی در مراتع سمیرم دوران ییلاق خود را سپری می کنند ، که از این تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار مجوز چرای دام در این شهرستان را ندارند . محمد حسین شاملی آسیب به مراتع […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت:هم اکنون بیش از پنج هزار خانوار قشقایی در مراتع سمیرم دوران ییلاق خود را سپری می کنند ، که از این تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار مجوز چرای دام در این شهرستان را ندارند .

محمد حسین شاملی آسیب به مراتع را از جمله معایب چرای بدون مجوز اعلام کرد و افزود: نشان دار کردن دام ها به روش الکترونیکی از جمله عواملی موثری در کنترل ورود غیر قانونی دام ها داشت .
وی با بیان اینکه با رضایت مسوولان می توان طرح نشان دار کردن دام ها را به روش الکترونیکی و به صورت پایلوت در سمیرم اجرا کرد گفت: هم اکنون ظرفیت مراتع شهرستان سمیرم برای چرای دام بیش از ۴۰۰ هزار راس است .
وی گفت: عشایر سمیرم حدود ۷۵۰ هزار دام وارد این منطقه می کنند که بیش از نیمی از آنها مازاد بر پروانه چَرا، وسعت مراتع و پوشش گیاهی منطقه است.

استان اصفهان دارای ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار عشایری شامل ایل های بزرگ قشقایی، بختیاری و عرب جرقویه است که بیش از ۶ ماه از سال را در مناطق ییلاقی و کوهستانی سمیرم و شهرستان های غربی این استان زندگی می کنند.

موسیقی قشقایی و ساز سرنا در جشنواره «آینه‌دار» بررسی شدند
مشاهده خبر...
منبع
خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید