کد خبر:5314
پ
dsc_0156

خلق حماسه قشقایی های شیراز در تاسوعای حسینی

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،صبح امروز با حضور هیئات مذهبی قشقایی شهر شیراز در میدان شهداء مراسم عزاداری و سوگواری علمدار کربلا حضرت ابالفضل العباس در روز تاسوعا آغاز گردید. خیل عظیم عزاداران قشقایی در صف های متعدد و طولانی عشق و ارادت خود را به علمدار کربلا نشان ذاده و حماسه ای عظیم […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،صبح امروز با حضور هیئات مذهبی قشقایی شهر شیراز در میدان شهداء مراسم عزاداری و سوگواری علمدار کربلا حضرت ابالفضل العباس در روز تاسوعا آغاز گردید.

خیل عظیم عزاداران قشقایی در صف های متعدد و طولانی عشق و ارادت خود را به علمدار کربلا نشان ذاده و حماسه ای عظیم خلق نمودند.

در پایان مراسم هیئات قشقایی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) مشرف شدند تا این مصیبت عظیم را خدمت آن حضرت تسلیت عرض نمایند.

از حواشی مثبت و منفی مراسم میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- صف های متعدد و منظم زنجیر زنی هیئات حماسه ای خلق نمودند که به جرعت می توان از آن به عنوان بزرگترین و منظم ترین هیئت عزاداری شهر شیراز نام برد.

۲- حضور عکاسان بسیار زیاد داخلی و خارجی در بین عزاداران و ثبت عشق و ارادت قوم قشقایی به حضرت ابالفضل العباس (ع) و این حماسه در روز تاسیوعای حسینی.

۳- اما از حواشی منفی این رخداد میتوان به عدم همکاری دست اندر کاران برگزاری مراسم در حرم حضرت شاهچراغ(ع) با مداحان هیئات قشقایی جهت عزاداری در صحن این حرم مطهر اشاره نمود که متاسفانه موجب اعتراض هیئات قشقایی گردید.

 

در ادامه شما را به مشاهده گزارش های تصویری از این حماسه زیبا دعوت می نماییم.

گزارش تصویری اول – عکاس: همت کاظمی

گزارش تصویری دوم – عکاس: حسن میرزایی

گزارش تصویری سوم – عکاس: وحید رستمی

تجلیل از پژوهشگران و نخبگان عشایر فارس
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید