کد خبر:6134
پ
۲۰۲۰۷۱۳_۲۸۱

داستان شهید رضا قشقایی در مستند «سنگر» از شبکه افق

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مستند «سنگر» با موضوع زندگی شهید رضا قشقایی راننده شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته ای کشورمان، دوشنبه ۲۰ دی ماه از شبکه افق پخش می شود. ترور دانشمندان هسته ای ایران یکی از نقشه های شوم دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی بود و آنها توانستند چند نفر از […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،مستند «سنگر» با موضوع زندگی شهید رضا قشقایی راننده شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته ای کشورمان، دوشنبه ۲۰ دی ماه از شبکه افق پخش می شود.

ترور دانشمندان هسته ای ایران یکی از نقشه های شوم دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی بود و آنها توانستند چند نفر از این دانشمندان را به طرز ناجوانمردانه ای به شهادت برسانند.

شهید احمدی روشن یکی از این اشخاص بود، صبح روز ۲۱ دی سال ۱۳۹۰ راکب ‌یک دستگاه موتورسیکلت با چسباندن بمبی مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در خیابان سید خندان تهران، این خودرو را منفجر کرد و در پی این اقدام تروریستی مصطفی احمدی روشن به شهادت رسید، همسر و راننده خودرو هم به شدت مجروح و به بیمارستان رسالت تهران منتقل شدند اما با وجود تلاش پزشکان، رضا قشقایی فرد، راننده شهید احمید روشن پس از ساعاتی به شهادت رسید.

رضا قشقایی فرد ارتباط دوستانه ای با شهید احمدی روشن داشت به طوری که احمدی روشن به پدرش گفته بود من که برادر نداشتم، این داداش رضا از این به بعد داداش منه، همون طور که با من راحت هستید، از این به بعد با آقا رضا هم راحت باشید.

«سنگر» مستندی است که به زندگی شهید رضا قشقایی فرد از طریق مصاحبه با همسر و خانواده او می پردازد.

مریم فخیمی کارگردانی این اثر را که توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تهیه شده، بر عهده داشته است.

گزارش و تصاویری از جشنواره قره آغاج
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید