• برابر با : Sunday - 16 June - 2024
کل اخبار 1627
1

در شورای اداری گچساران چه گذشت؟

  • کد خبر : 13415
  • 07 اردیبهشت 1402 - 10:31
در شورای اداری گچساران چه گذشت؟

رئیس بنیاد مسکن گچساران گفت: بیش از ۲۲۹ میلیارد ریال اعتبار استانی برای توسعه روستاهای گچساران در قالب طرح هادی در سال مالی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در نظر گرفته شد که از این میزان ۱۶۷ میلیارد ریال تاکنون تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران محمد مراد راغ پور در جلسه شورای اداری گچساران اظهار کرد: این میزان اعتبار برای اجرای ۶۰ طرح عمرانی روستایی در این شهرستان در نظر گرفته شده که از این تعداد بیش از ۳۰ طرح با اعتباری بیش از ۱۰۳ میلیارد ریال به بهربرداری رسید.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۰ طرح عمران روستایی با اعتباری ۱۳۱ میلیارد ریال در زمینه بهسازی معابر روستایی، احداث پارک، پیاده روسازی، ساخت کانال هدایت سیلاب، زیرسازی و آسفالت در این شهرستان در دست اجراست.

رئیس بنیاد مسکن گچساران تصریح کرد: هم اکنون جدولگذاری و آسفالت بلوار روستای ناصرآباد با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال در قالب ۲ فاز در دست اجراست و فاز اول این طرح در قالب احداث بلوار به طول ۵۵۰ متر، جدول گذاری بیس و آسفالت به طول ۱۰ هزار متر مربع انجام شده است.

راغ پور گفت: ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و عمران روستاها و مناطق محروم گچساران در قالب طرح های مختلف از سال گذشته تاکنون در این شهرستان هزینه شد.

وی افزود: این میزان اعتبار در قالب اجرای طرح‌های هادی، ساخت پل، سنگفرش، جدول گذاری، بیس ریزی و آسفالت در روستاهای گچساران هزینه شد.

راغ پور ابراز کرد: در یکسال گذشته ۱۴۴ هزار مترمربع بیس آسفالت، سخت چهار پارک محله‌ای، ساخت پنج دهنه پل، اجرای ۱۱ هزارمترمربع سنگ‌فرش و اجرای ۲ هزار متر طول جدول گذاری انجام شده است.

وی به طرح نهضت ملی اشاره کرد و گفت: طرح ۲۸۸ واحدی نهضت ملی مسکن در قالب فاز اول با پیشرفت ۷۰ درصد در دست اجراست. 

راغ پور ادامه کرد: همچنین عملیات اجرایی فاز دوم طرح نهضت ملی در قالب ۱۲۴ واحدی که از ابتدای امسال شروع شده است.

مشاهده خبر...
مراسم وداع با شهید مهرداد قاجاری + گزارش تصویری

۴۳ طرح عمران شهری در گچساران در دست اجراست

شهردار دوگنبدان گفت: با مشارکت و حمایتهای دولتی هم اکنون بیش از ۱۱ طرح عمران شهری با اعتباری بیش از ۳۳۸ میلیارد ریال در مناطق مختلف شهر دوگنبدان در دست اقدام است.

رضا قشقایی افزود: این تعداد طرح عمران شهری شامل کانال حد فاصل مدرسه فراشبندی تا پل محلاتی، پل باغ فردوس، کانال باغ فردوس، پل بلوار اندیشه، کانال پاسداران و تکمیل کانال های دفع آب سطحی و …است.

وی ادامه داد: از این تعداد طرح ها پنج طرح عمران شهری در دست اجرا و عملیات اجرایی مابقی پروژه ها بزودی آغاز خواهد شد.

قشقایی اظهار کرد: همچنین مجوز شروع طرح ادامه کنارگذر حدفاصل خیابان ۹ دی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد از کمیته انطباق اخذ شده است.

هم اکنون ۳۱ طرح عمران شهری از محل اعتبارات داخلی با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست.

سرپرست راه و شهرسازی گچساران اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن ۵ سایت فعال در این شهرستان وحود دارد.

عابدی اضافه کرد: سایت ۲۸۷ واحدی پادگان با پیشرفت ۶۵ درصدی، ۱۲۴ واحدی پادگان، ۲۴۰ واحدی خامی،خنگ بنا ۲۵۰ واحد و سایت ۷۰۰ واحدی پازنان که در حال حاضر پیمانکاران با کمبود سیمان مواجه هستند.

وی افزود: سایت ۶۰۰ واحدی شهید سلیمانی در کوی کارکنان دولت که بزودی عملیات آن غاز خواهد شد.

سرپرست راه و شهرسازی گچساران با اشاره به اختصاص ۲۳۰ میلیارد ریال به پردیس هنری خاطرنشان کرد: این انر لاوتلاش نمایتده نردم گچساران و باشت در مجلس صورت گرفت که در صورت عدم جذب با توجه به پایان یافتن سال مالی برگشت خواهد خورد.  

عابدی ادامه داد: پروژه کنار گذر دوگنبدان بزودی قیرپاشی و‌ آسفالت آن در هفته آتی انجام خواهد شد، آسفالت قطعه اول جاده گچساران به باباکلان نیز آغاز می شود.

مشاهده خبر...
دو بازیکن لیگ برتری به قشقایی شیراز پیوستند

وی گفت: گجساران تنها شهرستان کهگیلویه و بویراحمدمی باشد که ۱۰۴ قطعه به طرح فرزندآوری را اختصاص داده است.

۲۹۸ میلیارد ریال طرح برق رسانی در گچساران در دست اجراست

رییس اداره برق گچساران گفت: ۱۶ پروژه در حوزه برق با اعتبار ۲۹۸ ریال هم اکنون در دست اجراست.

مهدی چرامی ابراز کرد: این طرح ها شامل اصلاح و تبدیل سیم به کابل هفده دستگاه فرهنگیان، تبدیل سیم به کابل شهرک مکانیک ها، روشنایی شهری، روشنایی روستایی، اصلاح و توسعه فیدر دومداره امامزاده جعفر، اصلاح و توسعه ایستگاه ساران تا فلکه نرگسی است.

وی تصریح کرد: اصلاح و بهینه‌سازی برق روستای باباکلان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و با پیشرفت ۶۰ درصدی در حال انجام است.

مشکل فاضلاب بیمارستان شهید رجایی گچساران برطرف نشد

رییس شبکه بهداشت و در مان گچساران گفت: مشکل فاضلاب بیمارستان شهید رجایی به علت تغییرات در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان تاکنون برطرف نشده است.

سید طاهر حسینی ابراز کرد: پایگاه فرهنگیان و پایگاه شهید محلاتی هر کدام با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دست اجراست که تا یک ماه اینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: بیمارستان سوانح سوختگی گچساران در قالب هشت تخت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار با پیشرفت ۶۰ درصد در حال اجراست.

حسینی با اشاره به طرح های در دست اجرا بخش بهداشت گفت: مرکز خیرآباد ده‌جلیل با ۶۰ درصد پیشرفت، مرکز بهورزی با ۶۰ درصد پیشرفت، مرکز روستای بن‌پیر با پیشرفت ۱۰۰ درصدی و کلینیک دندانپزشکی دولتی با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در دست اجراست.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳


لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=13415

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.