کد خبر:6520
پ
IMG-20170210-WA0020

دکتر حیدری ارجلو: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در نخستین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان شرکت می‌کنند‌

*مدیر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان* گفت: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان ثبت‌نام کردند که در این مسابقات سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تیم‌های برگزیده مسابقه حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاهواز، دکترمهرداد حیدری امروز در نشست خبری با […]

*مدیر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان* گفت: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان ثبت‌نام کردند که در این مسابقات سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تیم‌های برگزیده مسابقه حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاهواز، دکترمهرداد حیدری امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: نخستین مسابقات رباتیک جنوب کشور با عنوان کارون‌کاپ زیر نظر سازمان آب و برق خوزستان و با همکاری شرکت دانش‌بنیان جهان صنعت جنوب و شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کارون بزرگ برگزار می‌شود.

وی افزود: طبق گزارشی از مسابقات بین‌المللی رباتیک قزوین، تعداد بسیار کمی از شرکت‌ها و دانشجویان خوزستان در این مسابقات شرکت کردند سبب شد دلیل اینکه خوزستان یک استان صنعتی چرا در عرصه رباتیک کمرنگ است بررسی و تلاش کنیم مسابقات فناورانه را در خوزستان برگزار شود.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان گفت: حمایت از دانش پیشرفته، اتکا بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه ملی، گسترش حمایت‌های هدفمند مادی و معنوی از نخبگان، حمایت از فرآیند تبدیل ایده به محصول و شناسایی استعدادهای برتر و معرفی به منابع جهت حل معضلات صنعت از اهداف برگزاری مسابقات رباتیک هستند.

وی با اشاره به تعدادی از نخبگان ما توسط کشورهای خارجی حمایت می‌شوند، بیان کرد: یکی دیگر از اهداف مسابقات رباتیک حفظ نخبگان در داخل کشور است اگر نخبگان از نظر مادی و معنوی در داخل کشور حمایت شوند و همچنین برای آنها کسب و کار ایجاد شود می‌توانند با استفاده از توانایی خود اشتغال‌زایی کنند.

قشقاییهای اهواز در سوگ عزیز زهرا (س)
مشاهده خبر...

دکتر حیدری با بیان اینکه ۲۲۴ تیم رباتیک از سراسر کشور در این مسابقات ثبت‌نام کردند، عنوان کرد: بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک جنوب کشور در قالب ۱۳ لیگ شامل ۵ لیگ دانشجویی و ۸ لیگ دانش‌آموزی است همچنین از استان‌های دیگر مانند مشهد، بندرعباس، رشت و گرگان نیز شرکت‌کننده داریم.

وی با بیان اینکه ۶۵ داور مسابقات رباتیک را ارزیابی می‌کنند، افزود: ۷۰ درصد دانش‌آموزان و ۲۰ تا ۳۰ درصد دانشجویان خوزستان از بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک جنوب کشور استقبال کردند.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان گفت: برگزاری نمایشگاه از دستاوردهای علمی و صنعتی حامیان مسابقه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی همزمان با مسابقات و برگزاری کارگاه تبدیل دانش به کسب و کار از دیگر رویدادهای اصلی مسابقات رباتیک است.

وی با بیان اینکه سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از برگزیدگان مسابقه حمایت می‌کند، تصریح کرد: انتظار داریم استانداری خوزستان و همه دستگاه‌های اجرایی به صورت هم‌افزایی در این مسابقات حضور پیدا کنند زیرا اگر به صورت جزیره‌ای کار شود به نتیجه نخواهیم رسید.

دکتر حیدری تاکید کرد: با توجه به حضور شرکت‌کنندها از سراسر کشور در مسابقات رباتیک جنوب کشور آثار جانبی دیگری مانند تحریک قطب گردشگری و صنایع دستی را داشته باشد انتظار داریم صدا و سیما و رسانه‌ها در پوشش این مسابقات همکاری کنند.

وی بیان کرد: نخستین دوره مسابقات کشوری رباتیک جنوب کشور ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ورزشی گیت بوستان برگزار می‌شود.

*مهرداد حیدری ارجلو از طایفه دره شوری*
*متولد ۱۳۵۵ گچساران
*کارشناسی مهندسی برق قدرت دانشگاه شیراز۷۳٫۷۷
*کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت دانشگاه شهید چمران اهواز ۸۱تا۸۴
*اولین فارغ التحصیل دکتری برق قدرت دانشگاه ش چمران اهواز۸۷٫۹۲
*مدیریت مستقل پژوهشهای کاربردی _سازمان آب و برق خوزستان از بهمن ۹۳*
*عضو سابق هیئت علمی دانشگاه یاسوج ،دانشگاه شهید چمران اهواز ،دانشگاه آزاد نجف آباد و شوشتر …
*تالیف و ترجمه چندین کتاب دانشگاهی

داستان شهید رضا قشقایی در مستند «سنگر» از شبکه افق
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید