کد خبر:6520
پ
IMG-20170210-WA0020

دکتر حیدری ارجلو: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در نخستین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان شرکت می‌کنند‌

*مدیر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان* گفت: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان ثبت‌نام کردند که در این مسابقات سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تیم‌های برگزیده مسابقه حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاهواز، دکترمهرداد حیدری امروز در نشست خبری با […]

*مدیر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان* گفت: ۲۲۴ تیم از سراسر کشور در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک خوزستان ثبت‌نام کردند که در این مسابقات سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تیم‌های برگزیده مسابقه حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاهواز، دکترمهرداد حیدری امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: نخستین مسابقات رباتیک جنوب کشور با عنوان کارون‌کاپ زیر نظر سازمان آب و برق خوزستان و با همکاری شرکت دانش‌بنیان جهان صنعت جنوب و شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کارون بزرگ برگزار می‌شود.

وی افزود: طبق گزارشی از مسابقات بین‌المللی رباتیک قزوین، تعداد بسیار کمی از شرکت‌ها و دانشجویان خوزستان در این مسابقات شرکت کردند سبب شد دلیل اینکه خوزستان یک استان صنعتی چرا در عرصه رباتیک کمرنگ است بررسی و تلاش کنیم مسابقات فناورانه را در خوزستان برگزار شود.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان گفت: حمایت از دانش پیشرفته، اتکا بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه ملی، گسترش حمایت‌های هدفمند مادی و معنوی از نخبگان، حمایت از فرآیند تبدیل ایده به محصول و شناسایی استعدادهای برتر و معرفی به منابع جهت حل معضلات صنعت از اهداف برگزاری مسابقات رباتیک هستند.

وی با اشاره به تعدادی از نخبگان ما توسط کشورهای خارجی حمایت می‌شوند، بیان کرد: یکی دیگر از اهداف مسابقات رباتیک حفظ نخبگان در داخل کشور است اگر نخبگان از نظر مادی و معنوی در داخل کشور حمایت شوند و همچنین برای آنها کسب و کار ایجاد شود می‌توانند با استفاده از توانایی خود اشتغال‌زایی کنند.

اولین جلسه وحدت و هم اندیشی فعالان فرهنگی،سیاسی قشقایی در شیراز
مشاهده خبر...

دکتر حیدری با بیان اینکه ۲۲۴ تیم رباتیک از سراسر کشور در این مسابقات ثبت‌نام کردند، عنوان کرد: بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک جنوب کشور در قالب ۱۳ لیگ شامل ۵ لیگ دانشجویی و ۸ لیگ دانش‌آموزی است همچنین از استان‌های دیگر مانند مشهد، بندرعباس، رشت و گرگان نیز شرکت‌کننده داریم.

وی با بیان اینکه ۶۵ داور مسابقات رباتیک را ارزیابی می‌کنند، افزود: ۷۰ درصد دانش‌آموزان و ۲۰ تا ۳۰ درصد دانشجویان خوزستان از بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک جنوب کشور استقبال کردند.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان گفت: برگزاری نمایشگاه از دستاوردهای علمی و صنعتی حامیان مسابقه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی همزمان با مسابقات و برگزاری کارگاه تبدیل دانش به کسب و کار از دیگر رویدادهای اصلی مسابقات رباتیک است.

وی با بیان اینکه سازمان آب و برق خوزستان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از برگزیدگان مسابقه حمایت می‌کند، تصریح کرد: انتظار داریم استانداری خوزستان و همه دستگاه‌های اجرایی به صورت هم‌افزایی در این مسابقات حضور پیدا کنند زیرا اگر به صورت جزیره‌ای کار شود به نتیجه نخواهیم رسید.

دکتر حیدری تاکید کرد: با توجه به حضور شرکت‌کنندها از سراسر کشور در مسابقات رباتیک جنوب کشور آثار جانبی دیگری مانند تحریک قطب گردشگری و صنایع دستی را داشته باشد انتظار داریم صدا و سیما و رسانه‌ها در پوشش این مسابقات همکاری کنند.

وی بیان کرد: نخستین دوره مسابقات کشوری رباتیک جنوب کشور ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ورزشی گیت بوستان برگزار می‌شود.

*مهرداد حیدری ارجلو از طایفه دره شوری*
*متولد ۱۳۵۵ گچساران
*کارشناسی مهندسی برق قدرت دانشگاه شیراز۷۳٫۷۷
*کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت دانشگاه شهید چمران اهواز ۸۱تا۸۴
*اولین فارغ التحصیل دکتری برق قدرت دانشگاه ش چمران اهواز۸۷٫۹۲
*مدیریت مستقل پژوهشهای کاربردی _سازمان آب و برق خوزستان از بهمن ۹۳*
*عضو سابق هیئت علمی دانشگاه یاسوج ،دانشگاه شهید چمران اهواز ،دانشگاه آزاد نجف آباد و شوشتر …
*تالیف و ترجمه چندین کتاب دانشگاهی

دیدار دکتر روان شناس قشقایی با کارگردان قره چادر گلینی
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید