کد خبر:3931
پ
۱۱۲۴۹۹_۱۱۷

زندگینامه شهید بیژن بهلولی قشقایی

سالهای نوجوانی وجوانی بیژن در تربیت وتزکیه نفس گذشت واوکه درس مردی ومردانگی رادر مکتب مولای خویش حضرت امیرالمؤمنین آموخته بود ورزش وتربیت جسم رانیز برنامه زندگی خود کر د وبراین مهم آن گونه همت گماشت که در مدت کوتاهی به عنوان یکی از قهرمانان کشتی نام خو درادرردیف افتخار آفرینان فارس به ثبت رساند […]

سالهای نوجوانی وجوانی بیژن در تربیت وتزکیه نفس گذشت واوکه درس مردی ومردانگی رادر مکتب مولای خویش حضرت امیرالمؤمنین آموخته بود ورزش وتربیت جسم رانیز برنامه زندگی خود کر د وبراین مهم آن گونه همت گماشت که در مدت کوتاهی به عنوان یکی از قهرمانان کشتی نام خو درادرردیف افتخار آفرینان فارس به ثبت رساند .
شهید بیژن بهلولی در خردادماه ۱۳۵۵ تحصیلات متوسطه خودرادررشته طبیعی در دبیرستان قاموس فیروز آباد به پایان رساند ودرحالی که در رشته علوم بیمارستانی دانشگاه مشهد پذیرفته شده بود به علت علاقه خاص به شغل مقدس تدریس در مرکز تربیت معلم دانشسرای راهنمایی شیراز مشغول به تحصیل گردید. دراین مرحله از تحصیل مقداری از اوقات رابه مطالعه در امور سیاسی وبخشی را به ورزش اختصاص داد.وی دراین زمان چهره ای سرشناس در کشتی فارس بود وهمراه بادوستانش در سالن کشتی دانشگاه شیراز به تمرین می پرداخت .
شهید فعالیتهای سیاسی وانقلابی خودرااز دانشگاه ومسجد آغاز کرد وباتکثیر وتوزیع اعلامیه های حضرت امام درشهرستانها ومناطق عشایری وروستایی سهم بسزایی رادر معرفی انقلاب به اقشار مردم به عهده گرفت وی پس از پایان تحصیلات به عنوان دبیر در مدارس فراشبند مشغول به تدریس گردید وفعالیتهای خود رادراین بخش ادامه داد.
سردار شهید بهلولی پس از پیروزی انقلاب همچنان فعالیتهای خودرا در مبارزه با خوانین واشرار وضد انقلاب ادامه داد ه وبرای معرفی سپاه این ارگان جوشیده ازمتن مردم زحمات بسیاری رامتحمل گردید .در اواخر سال۱۳۵۹ مسؤولیت اداره تربیت بدنی فیروز آباد به وی پیشنهاد شد وی پس از ماهها تلاش بی وقفه به خوبی از عهده انجام وظایف محوله بر آمد وخدمات شایانی رابه انجام رساند از آنجاکه شهید بزرگوار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رابه عنوان نیروی مسلح مکتبی وجوشیده از متن انقلاب وحافظ اصل ولایت قبول داشت به دنبال فعالیت ها وهمکاریهای مداوم از اوایل سال ۱۳۶۰ با حفظ سمت رسما به عضویت سپاه درآمد.
سر دارشهید بیژن بهلولی که سالها عطش پیوستن به نیروهای سلحشور جبهه وجنگ رادرسینه داشت در نوروز ۱۳۶۱ ودر آستانه انجام عملیات ظفرمند بیت المقدس به یاری نیروهای اسلام شتافت ودر آزاد سازی بخش وسیعی از کشور اسلامی شرکت نمود وی برای دومین بار در تیرماه ۱۳۶۱ وهمزمان باآغاز عملیات رمضان به همراه گروهی از رزمندگان اعزامی ازسپاه وبسیج فیروز آباد به یاران سلحشو ر تیپ لشکر المهدی پیوست وباقبول فرماندهی گردان ۹۴۹ به مصاف دشمن بعثی در منطقه کوشک و شلمچه رفت این سردار شهید به عنوان فرماندهی شجاع وپرتلاش درعملیات رمضان شرکت کرد ودرجریان این عملیات امداد های غیبی را در وقوع رازناک طوفان شن مشاهده کرد.
سردار شهید بیژن بهلولی در جریا ن پاتک مذبوحانه دشمن در محور کوشک پاسگاه زید به همراه معا ون گردان شهید محد کهدویی هدایت نیروهای اسلام رابرعهده گرفته ودرحالی که کارسازماندهی نفرات رابا موتورسیکلت انجام میداد مورد اصابت خمپاره قرار گرفته وبه شدت از ناحیه پای چپ زانو وسینه مجروح شد .
محمد کهدویی در جریان این انفجار در اولین لحظات به فیض شهادت نایل آمد اماشهید بهلولی تو سط آمبولانس به بیمارستانی در اهواز انتقال یافت .تقدیر الهی در شامگاه سی ام شهریور ۱۳۶۱ بر تلاش بی وقفه پزشکان معالج فایق آمد وآن سردار سپاه اسلام باقلبی آرام ومطمئن به دیدار دوست شتافت.
فرازی از وصیت نامه:
خداوندا خدایا تو را سپاس می گویم برای نعمت های بی کرانت و شهادت می دهم که معبودی نیست بجز خدای یکتا ومحمد فرستاده و رسول اوست برای هدایت خلق و تبیین خط ضلالت وگمراهی از خط نور وهدایت و شکر می گویم تو را به خاطر این که به من امکان دادی تا آگاهانه به سویت قدم برداشته و از مشمولان رحمت خاصت باشم. انا لله واناالیه راجعون. حال که این چند جمله را می نویسم، نمی دانم چه سرنوشتی در انتظارم نشسته؛ اما از خداوند تبارک وتعالی می خواهم که از مقدرات خویش، آن چه را بهتر است، تقدیرم سازد … .
جوانان قشقایی در دومین سال تشکیل، مدعی قهرمانی اند
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید