کد خبر:5032
پ
image_news_59856

ساخت تندیس نیسان «قشقایی» با قلم های پرینت ۳ بعدی+عکس

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،نیسان بزرگ‌ترین تندیس ساخته شده با قلم‌های پرینت سه بعدی در جهان را ساخت. مدل‌سازی نسخه‌ی سیاه قشقایی به‌منظور تجلیل از ورود این خودرو به بازارها با ۱۳.۸ کیلومتر رشته‌ی پلاستیکی ساخته شد. نسخه‌ی سیاه، آخرین بازنگری در ظاهر خودروی شاسی بلند نیسان قشقایی است که اولین تولید آن به […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،نیسان بزرگ‌ترین تندیس ساخته شده با قلم‌های پرینت سه بعدی در جهان را ساخت. مدل‌سازی نسخه‌ی سیاه قشقایی به‌منظور تجلیل از ورود این خودرو به بازارها با ۱۳.۸ کیلومتر رشته‌ی پلاستیکی ساخته شد.

نسخه‌ی سیاه، آخرین بازنگری در ظاهر خودروی شاسی بلند نیسان قشقایی است که اولین تولید آن به ۱۰ سال پیش باز می‌گردد. این مدل ساخته شده با قلم‌های پرینت سه بعدی در مقیاسی واقعی، دارای طول ۴.۴ متر و ارتفاع ۱.۶ متر است.

طراحان مسلط به قلم‌های پرینت سه بعدی با استفاده از قلم‌های پرینت سه بعدی ۳Doodler این مدل را خلق کرده‌اند. این قلم‌ها دارای نازلی به قطر ۰.۷ میلی‌متر هستند و مواد پلاستیکی را تا دمای ۲۳۰ درجه‌ی سانتیگراد گرم می‌کنند تا بتوان آن‌ها را به‌صورت مذاب درآورده و برای شکل‌دهی آماده ساخت. مواد پلاستیکی مورد استفاده به‌حدی قابل انعطاف هستند که بتوانند خم شوند و آنقدر استحکام دارند که حالت خود را از دست ندهند و به‌محض آن‌که سرد می‌شوند دیگر تغییرشکل نمی‌دهند.

این تیم طراح به رهبری Grace Du Prez در مدت زمان سه هفته بیش از ۸۰۰ ساعت زمان صرف ایجاد این مدل کرده‌اند. او می‌گوید: «من چند سالی است که با قلم‌های پرینت سه بعدی ۳Doodler کار می‌کنم ولی تا به‌حال کار عظیمی مانند این مدل را انجام نداده بودم.» این نشان می‌دهد که تکنولوژی پرینت سه‌بعدی تا کجا پیش رفته و چگونه می‌تواند توسط افراد به‌کار گرفته شود.

پرینت سه بعدی نیسان قشقایی نسخه‌ی سیاه

image_news_59856

 

نسخه‌ی سیاه، ورژنی محدود از قشقایی بود که تنها ۳.۳۶۰ دستگاه از آن در سراسر اروپا به فروش رسید. از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد آن می‌توان به چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی مشکی، پادری‌هایی که نسخه‌ی سیاه روی آن‌ها حک شده و نوارهای نقره‌ای در جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

استارت قشقایی شیراز برای نهمین پیروزی
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید