کد خبر:1369
پ
طهمورث چگینی

شهید طمراس چگینی

  زندگینامه شهید طمراس چگینی در سال ۱۳۴۰ در دل کوههای سر به فلک کشیده جنوب شرقی فارس  در ایل قشقایی ودر زیر چادر سیاهی که دل سپید او را چون مروارید در برکرفته بود پا به عرصه وجود نهاد دوران تحصیل خود را در شهرستان فیروز آباد گذراندودر اواخر دوره متوسطه با همکاری و […]

 

زندگینامه

شهید طمراس چگینی در سال ۱۳۴۰ در دل کوههای سر به فلک کشیده جنوب شرقی فارس  در ایل قشقایی

ودر زیر چادر سیاهی که دل سپید او را چون مروارید در برکرفته بود پا به عرصه وجود نهاد

دوران تحصیل خود را در شهرستان فیروز آباد گذراندودر اواخر دوره متوسطه با همکاری و همفکری دوستان دانش امور و جوانان حزب الله طایفه چگینی فعالیت های اجتماعی وسیاسی خود را برعلیه رزیم پهلوی آغاز کرد .در تظاهرات و راهپیمایی های ضد رژیم حضوری فعال داشت. با شروع جنگ تحمیلی در حالی که هنوز یک هفته از شهادت برادرش الیاس نگذشته بود خود رابه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرد و به خیل عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) پیوست و بدین گونه با فرو افتادن سوار مردی از زین حماسه ، سرو قامتی دیگر قامت افراشته و سلاح فرو افتاده برادر را در دستهای آهنین خود فشردتا پاسدار ارزشهای انقلاب باشد.

حما سه آفرینی

رشادتها و حماسه افرینیهای این سردار غیور در برابر توطئه های داخلی و خارجی خصوصا در برابر گروهک های ضد انقلاب  هرگز گذران زمان از یاد نخواهد برد.با شروع جنگ تحمیلی شهید چگینی مردانه سلاح برگرفت و عازم جبهه های حق علیه باطل شدودر بسیاری از عملیاتها از جمله والفجر ۱ و ۲، والفجر ۸ ، خیبر ، بدر ، کربلای ۴و کربلای ۵ شرکت کرد.

 مهمترین مسئولیت های شهید 

مسئولیت اردوگاه آموزشی شهید دستغیب

جانشینی فرماندهی گردان ۹۰۴۳

جانشینی فرماندهی گردان فتح

مسئول طرح و عملیات لشکر المهدی (عج)

فرماندهی محور

فرماندهی گردان غواص

شهادت

شهید طمراس چگینی که در عملیاتهای مختلف چندین بار شیمیایی و مجروح شده بودسرانجام در عملیات کربلای ۵ عطشناک ترین زخم اشتیاق خود را به دیدار دوست مرهم نهاد و به فیض عظمای شهادت نائل شد.

زندگی نامه و وصیت نامه شهید مقصود آقایی
مشاهده خبر...

گل واژه ای ازوصیتنامه شهید

(( حدایا بسیار سپاس گزارم که این توفیق را شامل حالم گرداندی و توانستم بر زخارف دنیای پر زرق و برق که چون کرم ابریشم آدمی رادر زندان خود محصور می کند پیروز شوم و ترک لذت دنیا را برای کسب سعادت عقبی ترجیح دهم.

کلیدواژه : قشقایی
دیدگاه کاربران ۳ دیدگاه
 • نیما قشقایی ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ / ۲:۲۰ ب٫ظ
  0 0

  عزیزم.هم رزمنده م…رفیق روزای خوبم.شهادتت مبارک

 • مهندس کاظمی قشقایی ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ / ۲:۲۴ ب٫ظ
  0 0

  دوست بامعرفتم..فرمانده بزرگوارو فهیمم شهادتت مبارک..

 • مهندس کاظمی قشقایی ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ / ۲:۲۹ ب٫ظ
  0 0

  قشنگ کاکام،آغلایرام سنین ایچی…بیزی دعا اد…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید