کد خبر:2349
پ
۸۱۸۳۲۴۹۰-۷۰۲۹۱۷۱۸

شورای امنیت کشور به صدا و سیما تذکر داد/مردم به سخنان تحریک کنندگان گوش ندهند

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از خبرگزاری ایرنا،یک مقام مسوول در وزارت کشور گفت: شورای امنیت کشور درباره توهین برنامه فیتیله شبکه دو سیما به مردم ترک زبان تذکر لازم را به سازمان صدا و سیما داده است. وی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از خبرگزاری ایرنا،یک مقام مسوول در وزارت کشور گفت: شورای امنیت کشور درباره توهین برنامه فیتیله شبکه دو سیما به مردم ترک زبان تذکر لازم را به سازمان صدا و سیما داده است.

وی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: شورای امنیت کشور از همان روز اول این موضوع را دنبال و به سازمان صدا و سیما اعلام کرد تا سریعا در این زمینه تدبیری بیندیشد و از مردم عذرخواهی کند که این سازمان نیز اقدام لازم را انجام داد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما از مردم عذرخواهی و با مسوولان و عوامل مربوطه برخورد کرده است مردم نیز باید مراقب باشند و به حرف تحریک کنندگان گوش ندهند.
به گزارش ایرنا، در جریان پخش برنامه فیتیله که توسط گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صبح جمعه به صورت زنده پخش می شد یکی از مجریان برنامه با لحن و به کار بردن کلماتی ناشایست به زبان ترکی موجب بروز ناراحتی در بین مردم به ویژه ترک زبانان شد.
به دنبال اعتراض های انجام شده در این راستا، صدا و سیما در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی قول مساعد مبنی بر توبیخ دست اندرکاران و توقف پخش این برنامه خبر داد.

نشست مطبوعاتی مدیر و دبیر پنجمین شب شعر عاشورایی عشایر جنوب
مشاهده خبر...
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • سهراب ۲۰ آبان ۱۳۹۴ / ۳:۲۶ ب٫ظ
    0 0

    لطفا مطالبی را بنویسید واز شبکه استانی فارس خواستار برنامه یک ساعت هر شب برای قشقایها با مجری قشقایی بدهند تا ما بتوانیم فرهنگ وآ آب ورسوم قشقایی را به ملت نشان دهیم ودل گرمی کوچکی برای جامعه قشقایی ومردم ترک زبان بوجود آوریم

  • سارا رحیمی قشقایی ۲۱ آبان ۱۳۹۴ / ۷:۰۸ ب٫ظ
    0 0

    صدا و سیمای فارس نیز باید به نمایندگی از سازمان صدا وسیما به خاطر توهینی که به ترک زبانان و قشقایی ها شده است عذرخواهی کند، لطفا انعکاس دهید. ساغ اولون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید