افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 31 July , 2021
0

شکست تلخ قشقایی

  • کد خبر : 1919
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
شکست تلخ قشقایی

— آرمان صدرای شیراز در۱۵ دقیقه ، کارراتمام کرد…شکست تلخ قشقایی …غرور، کار خودش را کرد!! تیم فوتبال آلپ سون قشقایی شیراز که در۵ هفته ابتدایی لیگ برتر فوتبال فارس، یا فوتبال خوبی را به نمایش میگذاشت و یا درروزهایی که خوب نبود، خوب نتیجه میگرفت، اینبار و درهفته ششم، نه خوب فوتبال کرد و […]

— آرمان صدرای شیراز در۱۵ دقیقه ، کارراتمام کرد…شکست تلخ قشقایی …غرور، کار خودش را کرد!!

تیم فوتبال آلپ سون قشقایی شیراز که در۵ هفته ابتدایی لیگ برتر فوتبال فارس، یا فوتبال خوبی را به نمایش میگذاشت و یا درروزهایی که خوب نبود، خوب نتیجه میگرفت، اینبار و درهفته ششم، نه خوب فوتبال کرد و نه خوب نتیجه گرفت!! در مسابقه حساسی که ۳ امتیاز آن، تیم برنده را به رتبه دوم جدول میبرد،  تیم قشقایی در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی کار، روی ۳ اشتباه فاحش، ۳ بار دروازه اش را بازشده دید و به شوک شدیدی فرو رفت!

دردقیقه ۱ و روی ۱ ارسال و دفع ناقص وحیدبازوئی و درنبود هیچ بازیکن دیگری که توپ سوم را تصاحب کند، حمیدجعفری،  ستاره سابق برق شیراز درلیگ برتر، باشوتی دیدنی،  توپ برگشتی را وارد دروازه قشقایی کرد.بلافاصله بعدازاین گل، رسول رضایی بعدازعبور از مدافع حریف درموقعیتی عالی ، آنقدرتعلل کرد تا مدافعان حریف موقعیت پاس یا نفوذ را ازاو بگیرند ودربرگشت و روی ضدحمله، صاحب ضربه کاشته شوند که توسط حمید جعفری و به زیبایی،  تبدیل به گل دوم صدراییها شد.

نکته عجیب، کاشته های پیاپی و خطاهای بی موردی بود که توسط قشقاییها تقدیم تیم شوتزن و کاشته زن حریف میشد و علیرغم تاکید نیمکت قشقایی بر ندادن کاشته به حریف، بازیکنان این تیم مدام اقدام به خطاهای بی مورد و درمناطق خطرناک میکردند!! از آن عجیب تر، عدم توجه مدافعان به فریادهای جوادقهرمانی در زمان ضربه کاشته ای که منجربه گل دوم شد بود که آنقدر در این زمینه قصور وتعلل کردند که موجب تشکیل سد دفاعی نامنظم و غیرصحیحی شد و این برای کاشته زن قهاری چون حمیدجعفری کفایت میکرد تاگل دوم خودوتیمش را به ثمربرساند! موردی که به شدت موجب ناراحتی مربیان قشقایی شد و آنها را بهت زده دربرابر این ناهماهنگی عجیب و عدم تمرکز تیمی و عدم نظم درتیم تحت هدایت خودقرارداد.

دیوان اشعار میرزا ماذون قشقایی با الفبای لاتین منتشر شد
مشاهده خبر...

پس از گل دوم، قشقاییها شروع به تدارک حملات پیاپی برروی دروازه حریف کردند که چندمرتبه نیزتا آستانه به ثمر رساندن گل و برگشتن به جریان مسابقه قرارگرفتند؛ اما در همین حین و برروی یک پاس اشتباه و تعلل در پرسینگ ازسوی بازیکنان میانی، روی یک شوت از فاصله ۳۰ متری و اشتباه فاحش وکمرشکن دروازه بان، گل سوم را دریافت کرده تا حتی تیم حریف هم از ثبت چنین نتیجه ای ظرف ۱۵ دقیقه،شوکه شود!!!

نهایت هنر بازیکنان مغرور قشقایی دراین نیمه، نخوردن گلهای بیشتر بود!! باآغاز نیمه دوم، قشقاییها باتمام توان به زمین آمدند و سعی درکم کردن فاصله داشتند. اما یاران آرمان صدرا که به معنای واقعی، یک تیم بودند، با بازی منطقی خود، حملات قشقایی ها را مهار کرده و حتی ۲ مرتبه دیگر نیز روی یک ضدحمله تا آستانه به ثمررسیدن گلهای بعدی نیز پیش رفتند و ۱ مرتبه دیگر نیز درشرایط آفساید دروازه قشقایی را گشودند که توسط داور،مردود اعلام شد.

پرسینگ کامل یاران آرمان صدرا و تصاحب تمام توپهای دوم و سوم و برتری مطلق در توپهای هوایی در کنار ارسالهای دقیق و هدفمند،  به واقع این تیم را ۱۰۰ درصد لایق و شایسته پیروزی در این دیدار معرفی میکرد ودر کنار آن، غرور کاذب و بی دلیل برخی ازبازیکنان قشقایی و عدم درگیری و جنگندگی کافی ازسوی آنان درزمین مسابقه و همچنین حرکات فردی بی مورد و زیاده ازحد ازسوی آنها، فی الواقع دلیل اصلی شکست امروز آنها بود.درنهایت، نیمه دوم مسابقه که به نیمه مربیان معروف است، باتساوی بدون گل به پایان رسید تا درنهایت، همان ۱۵ دقیقه سهل انگاری ابتدای مسابقه، نتیجه بازی را رقم زده باشدو  باسوت داور مسابقه، شکست سنگین ۳ برصفر در کارنامه قشقاییها ثبت شده باشد.

«محمد بهمن‌بیگی» در «بهین‌نامه»
مشاهده خبر...

.
درحاشیه:
-بازیکنان قشقایی پیش از آغاز مسابقه، نتوانستند برای گرم کردن وارد زمین شوند و به آنها فقط اجازه ورود به زمین برای شروع مسابقه داده شد! که ضعف شدید مسوولین برگزاری مسابقات را نشان میدهد و جای بسی تاسف دارد که درمسابقه ای در چنین سطحی، بازیکنان و کادرفنی برای گرم کردن مجبوربشوند به درون پارک کنار مجموعه ورزشی بروند و درکنار خانواده هایی که مشغول تفرج روز تعطیل هستند تمرین کنند .

-بازیکنان وکادرفنی تیم آلپ سون قشقایی همگی با سربند یاحسین(ع) وارد مجموعه ورزشی شدندو درلحظه عکسهای تیمی قبل ازمسابقه نیز پارچه بزرگی منقش به نام سالار شهیدان را پیشاپیش خود قراردادند.ضمن اینکه به هربازیکن تیم حریف نیز یک سربند یاحسین(ع) هدیه دادند.
-بازیکنان و کادرفنی تیم آرمان صدرای شیراز قبل ازآغازمسابقه، با شاخه های گل، به سمت بازیکنان و نیمکت قشقاییها رفتند و به آنها خوشامد گفتند.
-ازنکات بسیارزیبای این مسابقه، آغاز وپایان زیبای آن بود؛جاییکه درپایان مسابقه نیز دوستیها پررنگ بود و بازیکنان و کادرفنی هردوتیم به سمت یکدیگر رفته و درکمال ادب واحترام، به یکدیگر خسته نباشید گفتند.ایکاش تمام مسابقات فوتبال، اینچنین تمام میشد و برنده و بازنده،  با دوستی ازیکدیگرجدامیشدند.
-علیرغم تصوری که از کادرفنی تیم قشقایی دربعضی از اذهان نقش بسته بود که تحت هرشرایطی به داوران و مسوولین اعتراض کرده و جو بازی را متشنج میکنند و در پایان نیز فارغ از برنده یا بازنده بودن،  از داوریها گله مند هستند، اما امروز در حین و پایان مسابقه،  شاهد هیچگونه تشنج و جنجالی نبودیم و حتی درپایان مسابقه نیز با آرامش و متانت زمین بازی را ترک کردند.این مساله ثابت میکند که اگر داوریها خوب باشد، تیمها و مربیان،  منطقی و آرام،  حتی شکستهای سنگین را نیز میپذیرند و اعتراضی نمیکنند؛ جاییکه مربیان قشقایی نیز در پایان، دلیل اصلی شکست سنگین امروز را اشتباهات و بازی دوراز انتظار بازیکنان دانسته و نقش داور وکمک داوران در این شکست را صراحتا صفر درصد دانسته و به آنان خسته نباشید نیز گفتند.این،  پیغام واضحی بود که گمانها را به این سمت سوق میدهد که حتما اعتراضات شدید این کادرفنی در هفته های پیش، دلایل موجهی داشته است.
– نکته تاریک این مسابقه،  تعویض سوم قشقاییها بود که بازیکن شماره ۱۵ قشقایی(محمدنوری )در اقدامی زشت و زننده و دور از اخلاق ورزشی،  درلحظه خروج اززمین،  به سمت بازیکن جدیدالورود نرفته و با او دست نداد و ازسمتی دیگر بیرون رفته و به سمت نیمکت رفت و البته درکنار نیمکت نشست!! اگرچه نتیجه و شکل بازی در آن لحظات،  همه قشقاییها را کلافه کرده بود، اما این حرکت، هیچ توجیهی نداشت.همانگونه که چهره بعضی از بازیکنان ذخیره این تیم نیز آن نشاط و شادابی و انرژی مثبت هفته های پیش را نداشت!!
تیم قشقایی با این شکست، به رده ششم جدول ۱۲ تیمی مسابقات سقوط کرد و با خوش شانسی، شاهد توقف یا شکست دیگر بالانشینان جدول بود تا فاصله خود با صدرنشین مسابقات را تنها ۶ امتیاز ببیند.فاصله ای که قابل جبران است.
اسامی بازیکنان قشقایی درمسابقه امروز ونمره عملکرد آنها(از۱۰) :
جوادقهرمانی(۱)
بهروززهراسان(کاپیتان)(۲)(ازنیمه دوم:فربدویسی)(۵)
امیدغلامی(۲)
رضاخدیور(۶)
وحیدبازوئی(۲)
احمدرضاسلیمانی(۵)
مسعودجعفری دارنجانی(۵)
ابراهیم شیری(۶)
محمدنوری(۱)(ازدقیقه ۷۵:رزاق احمدپور)(۱)
رسول رضایی(۱)
اصغرفریمی(۵) (ازدقیقه۶۵:  شهرام کشکولی)(۳)
کادرفنی:
حمیدجعفری دارنجانی
دکترمحمدبدربیگی
ابراهیم پالیزبان
حجت الله فیروزی
مدیرفنی:
مجتبی کشاورز
مدیرعامل:
رشیدطهماسبی
مدیرتدارکات:
مصطفی کشاورز

جدال حساس نماینده شیراز با ملی حفاری اهواز در لیگ دسته سوم فوتبال کشور
مشاهده خبر...

نتایج کامل هفته ششم:
لیدومای ممسنی ۱ امیرکبیر ممسنی ۰
عقاب نیروی هوایی ارتش(شیراز) ۰ شهیدباقری گویم (شیراز) ۰
آرمان صدرای شیراز ۳ آلپ سون قشقایی ۰
مقاومت بسیج پاسارگاد ۲ استقلال لار ۱
پادنای میمند ۲ پیروزی هلال احمر گراش ۱

شهرداری ممسنی ۲ گلستان فاروق مرودشت

 

http://s6.picofile.com/file/8217636500/IMG_20151016_WA0091.jpg

http://s6.picofile.com/file/8217636526/IMG_20151016_WA0092.jpg

http://s6.picofile.com/file/8217636542/IMG_20151016_WA0093.jpg

http://s3.picofile.com/file/8217636568/IMG_20151016_WA0094.jpg

http://s3.picofile.com/file/8217636592/IMG_20151016_WA0095.jpg

http://s3.picofile.com/file/8217636692/IMG_20151016_WA0099.jpg

عکس :علی عادل فر

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=1919

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. رضا معصومی ..واقعا که معصوم هست .این را از دیار غربت میگم دل سوز همه هست ولی همیشه بر عکس آن را میشنوم .همه شما دست اندرکار هر آرزوی دارید به آن برسید امام حسین کشته شد چون خدا خواست کشتن نوه پیامبر اسلام را زند کرد..همانطوور پدر بزرگش درختی را کاشت .و خون امام علی .و امام حسین آن را آب یاری کرد.که هزاران سال این رویداد کربلاه فراموش نمیشود

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.