کد خبر:3347
پ
khabar111194 19

عشایر همیشه بالی برای انقلاب بودند+ تصاویر

در آستانه سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نخبگان، فرهیختگان و نمایندگان ایل قشقایی مستقر در استان بوشهر با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بار دیگر با آرمانهای مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تجدید بیعت کردند. در آستانه سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی […]

در آستانه سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نخبگان، فرهیختگان و نمایندگان ایل قشقایی مستقر در استان بوشهر با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بار دیگر با آرمانهای مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تجدید بیعت کردند.

در آستانه سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نخبگان، فرهیختگان و نمایندگان ایل قشقایی مستقر در استان بوشهر با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بار دیگر با آرمانهای مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تجدید بیعت کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر ضمن تبریک آغاز دهه فجر طلوع مجدد اسلام و با تقدیر از وفاداری ایل قشقایی به ولایت و مقام معظم رهبری گفت: از عشایر به ویژه ایل قشقایی جهت این کار بزرگ و میثاق با ولایت و اینکه خود را فدایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری می‌دانند، صمیمانه تشکر می‌کنم و قطعاً این پیام را محضر مبارک مقام معظم رهبری خواهم رساند و سلام گرم ایشان را نیز خدمت شما تقدیم می‌دارم.

وی افزود: عشایر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف مقاومت و مقابله با تهاجم بیگانگان و مزدوران، و همچنین اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و علم و فناوری نقش بسیار مهمی داشته و دارند.

 khabar111194 16

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه جمعیت عشایر کشور، جمعیت بسیار موفقی است، اظهار داشت: عشایر یکی از موفق ترین اقشار جامعه است و هیچ گاه طالب برداشت از انقلاب نیست بلکه در خدمت انقلاب است.

بارندگی‌های اخیر ۷ میلیارد تومان به عشایر فارس خسارت زد
مشاهده خبر...

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر با بیان اینکه ایل بزرگ قشقایی تاریخ بسیار پرشکوهی دارد، تصریح کرد: مرحوم «صولت الدوله قشقایی» یکی از چهره های برجسته تاریخ ایران است که نه تنها در عرصه مبارزات با انگلیس و دولت های قاجار و پهلوی و همراهی با فتوای بزرگان و علما و بودن در کنار رئیسعلی دلواری بلکه در حوزه های تعلیم و آموزش نیز با ایجاد دارالتربیه ای که بعد از وی، مرحوم «بهمن بیگی» آن را ادامه داد، در تاریخ ایران بسیار اثر گذار بود.

وی با بیان اینکه ایل قشقایی توانمندی های بسیار بزرگی در تمامی عرصه ها داراست، افزود: عشایر حضور ثأثیرگذاری در دانشگاه و حوزه و عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ، مقاومت و بیداری و سیاست با نگاه ولایتمداری دارند که نشان از ایجاد تحولی عظیم در عرصه عشایر است و این نشأت گرفته از ریشه ای است که در بزرگان خود داشته اند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه عشایر همواره باری بر انقلاب نداشته بلکه بالی برای انقلاب بوده‌اند، افزود: زنان عشایر با مقاومت و پایداری و مردان عشایر با شجاعت و دین داری، کارهای بزرگی در تاریخ انجام داده اند که سرآمد همه این جریان ها، بزرگانی امثال صولت الدوله و شاه منصور خان است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر با تأکید بر اینکه ما در استان بوشهر به وجود مبارک عشایر افتخار می کنیم، اظهار داشت: عشایر انسان های بسیار بزرگ، بافرهنگ، موثر، مفید، متدین، خدوم و الحمدالله به گونه‌ای ولایتمدار هستند که باعث خوشحالی ما و شادی قلب مقام معظم رهبری هستند.

پوستر/ حکومت محرومین
مشاهده خبر...

در پایان این دیدار، لوح تجدید پیمان ایل قشقایی با مقام معظم رهبری به حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از سوی سران این ایل اهداشد.

کلیدواژه : قشقایی
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • حسین ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ / ۴:۵۹ ب٫ظ
    0 0

    دارند قشقایی را خر میکنند مردک میترسه بگه قشقایی میگه عشایر بدبختی دیگه هم از ماست که خودمان را عشایر میخوانیم لعنت بر این ذهنهای منجمد وبسته که عمق سیاست را نمیبیند

  • منوچهر ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۰:۳۳ ب٫ظ
    0 0

    این اولین اظهارنظر یک مقام مسول درجمهوری اسلامی است که پیرامون شخصیت صولت الدوله بیان شده .امیدوارم روند کم توجهی مسولین به قشقاییها کاهش پیداکند.به هرحال این اظهارنظر قابل تقدیر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید