کد خبر:7755
پ
IMG-20190823-WA0031

فرش دست بافت ۸ گره ای سیمرغ رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب، با حضور اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ،علوی فرماندار فیروزآباد و جمعی از مسئولین صنعت و معدن استان از فرش ۸ گره ای منحصر به فرد بانوی هنرمند قشقایی ،عشرت بهمن نژاد رو نمایی و جهت حضور در نمایشگاه بین المللی تهران معرفی شد. این بانوی […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب، با حضور اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ،علوی فرماندار فیروزآباد و جمعی از مسئولین صنعت و معدن استان از فرش ۸ گره ای منحصر به فرد بانوی هنرمند قشقایی ،عشرت بهمن نژاد رو نمایی و جهت حضور در نمایشگاه بین المللی تهران معرفی شد.

این بانوی هنرمند طی یک دهه اخیر با بافت های جذاب و بسیار زیبا در زمینه فرش و هنر صنایع دستی ، علی‌رغم تنگنا ها و محدودیت های اقتصادی در عرصه های ملی و جهانی از رونق چشمگیری برخوردار بوده است .
به گفته اکبری نماینده مردم شیراز ،آخرین دست بافت این هنرمند قشقایی ،قابلیت ثبت جهانی در یونسکو فرهنگی سازمان ملل متحد رادارد که باید زمینه آن فراهم و محقق گردد.

گفتی است این فرش در ابعاد ۱۶۰ در ۲۰۰ سانتیمتر مربع با همکاری بافنده بانو زیبا کرمی و کارشناسی خانم بهمن نژاد در ۶ ماه بافته شده است..

امروز هر طایفه قشقایی چند گروه موسیقی دارد
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید