کد خبر:1707
پ
image_13940714762680

مدارس دو زبانه در شهرهای مرزی راه اندازی می‌شود

نماینده دانش آموزان خوزستان در مجلس دانش آموزی کشور گفت: راه اندازی مدارس دو زبانه در استان‌های مرزی کشور تصویب شد و از سال آینده در مناطق مرزی خوزستان مدارس دوزبانه راه اندازی می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ابراهیمی سه شنبه در نشست خبری […]

نماینده دانش آموزان خوزستان در مجلس دانش آموزی کشور گفت: راه اندازی مدارس دو زبانه در استان‌های مرزی کشور تصویب شد و از سال آینده در مناطق مرزی خوزستان مدارس دوزبانه راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ابراهیمی سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان دانش آموزی استان خوزستان اظهار کرد: مصوبات زیادی در مجلس دانش آموزی کشور برای رفاه دانش آموزان و بالا بردن کیفیت آموزش تصویب شد که از آن جمله می توان به راه اندازی مدارس دو زبانه در استان های مرزی اشاره کرد.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید دراستان کردستان به صورت پایلوت مدرسه دو زبانه راه اندازی شد و مقرر شده است در سال آینده در خوزستان نیز این مدارس راه اندازی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس دانش آموزی کشور در ادامه بیان کرد: از دیگر مصوبات این مجلس تدوین منشور حقوق دانش آموزی است که از شاخص های این منشور برابری حق و حقوق دانش آموزان در بحث جنسیت، آموزش و منطقه تحصیلی است.

ابراهیمی افزود: این منشور به شورای عالی آموزش کشور ابلاغ شد که با هزینه مجلس دانش آموزی کشور این منشور تهیه شده و بزودی به دانش آموزان اعلام تا با حقوق خود آشنا شوند.

نماینده دانش آموزان خوزستان در مجلس دانش آموزی کشور افزود: گسترش عدالت آموزشی و یکسان سازی سطح آموزش در کشور از دیگر مواردی است که از سوی سازمان دانش آموزی خوزستان به مجلس دانش آموزی کشور پیشنهاد و به تصویب رسید.

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت مرحوم بلادی در شیراز
مشاهده خبر...

وی با بیان اینکه مجلس دانش آموزی به جمعیت دانش آموز شخصیت و آگاهی می بخشد، افزود:سازمان دانش آموزی استان خوزستان ۹ نماینده در مجلس دانش آموزی کشور دارد و در هفت دوره به طور متوالی عضو هیات رئیسه این مجلس بوده است.

در استان خوزستان بالغ بر ۹۸۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۸۰۵ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

خبر ما را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید