کد خبر:1756
پ
IMG-20151009-WA0043

مشروح گزارش گردهمایی کودکان دیروز و امروز + عکس

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،اداره کل کتابخانه های استان فارس همایشی را با عنوان عکس یادگاری با خاطرات ترتیب داد تا به نوعی کودکان دیروز فرهنگ ها،بازی ها و خاطرات کودکی که خود را با کودکان امروز به اشتراک بگذارند و به آنها نیز بیاموزند. در این میان غرفه ای که مربوط به […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،اداره کل کتابخانه های استان فارس همایشی را با عنوان عکس یادگاری با خاطرات ترتیب داد تا به نوعی کودکان دیروز فرهنگ ها،بازی ها و خاطرات کودکی که خود را با کودکان امروز به اشتراک بگذارند و به آنها نیز بیاموزند.

در این میان غرفه ای که مربوط به قوم قشقایی بود بیش از پیش،هم از لحاظ میزان بازدید و هم برنامه های اجرایی خودنمایی کرد.این غرفه که به همت خانم قشقایی،خانواده کاظمی و همکاری جمعیت جوانان قشقایی برپا گردید،توانست با اجرای برنامه های متنوع از جمله اجرای گروه های هاینا هلی،چوب بازی،بازی های کودکانه نسل گذشته،شعرخوانی طنز و اجرای موسیقی،نظر مخاطبان و علاقه مندان حاضر را جذب کند.

در برنامه امروز میزان جذب و علاقه مندی کودکان قشقایی به فرهنگ غنی قوم خود بیش از پیش مشاهده می شد و این امر بر فعالان فرهنگی مسجل گردید که در حوزه کودکان بیش از تصورات ذهنی قبلی پتانسیل مورد نیاز برای فعالیت های فرهنگی وجود دارد و بایستی بیش از گذشته در این حوزه فعالیت گردد.

در ادامه توجه شما را به گوشه از این همایش جلب می نماییم.

عکاس: درنا قشقایی نژاد

 

گزارش تصویری کامل این همایش را می توانید در لینک های زیر مشاهده کنید:

گزارش تصویری از گردهمایی کودکان دیروز و امروز (قسمت اول)

گزارش تصویری از گردهمایی کودکان دیروز و امروز (قسمت دوم)

 

 

نشر دو اثر پژوهشی با موضوع موسیقی زنان قشقایی
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید