کد خبر:1586
پ
IMG-20151001-WA0175

مقبره سردار عشایر یا انبار،سردار شرمنده ایم

چقدر انسان فراموش کار شده است یادمان رفته اسماعیل خان قشقایی چه رشادتهای در مقابل انگلیسها نشان داد، فراموش کرده ایم که چگونه با فتوای ایت الله لاری سینه در مقابل مزدوران انگلیس سپر کرد، سردار شرمنده ایم که زبان از گفتن رشادت های تو الکن و قاصر است..  وحال مقبره سردار عشایر ،پرچمدار حماسه […]

چقدر انسان فراموش کار شده است یادمان رفته اسماعیل خان قشقایی چه رشادتهای در مقابل انگلیسها نشان داد، فراموش کرده ایم که چگونه با فتوای ایت الله لاری سینه در مقابل مزدوران انگلیس سپر کرد، سردار شرمنده ایم که زبان از گفتن رشادت های تو الکن و قاصر است..

 وحال مقبره سردار عشایر ،پرچمدار حماسه جنوب ،تبدیل به انبار شده است و با بی احترامی به این مرد بزرگ و حماسه ساز همرا است.

 

گزیده ای از صحبت سردار عشایر

من بنابه امر دولت متبوعه خود برای جنگ با اجنبی های متعدی آمده ام.علت هم این بوده که آنها قدم به سرزمین ایران گذاشته و فارس را تحت نفوذ رسمی خود در آورده اند،قشون تشکیل داده اند و به وطن من تجاوز و به هم وطنانم توهین کرده اند.از امر دولت گذشته من مسلمان و دارای مذهب شیعه و تابع اوامر و نواهی مجتهدین عصر هستم و مجتهدین عموما و حجت الاسلام سید عبدالحسین لاری خصوصا امر به جهاد با انگلیسیان را داده اند و ناچارم امر آنها را اطاعت کنم.

http://s3.picofile.com/file/8215017676/IMG_20151001_WA0175.jpg

آداب کشتی گرفتنش
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید