کد خبر:5086
پ
img-20160922-wa0007

میزبانی شایسته از طایفه غیور گله زن

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،عصر روز چهارشنبه ۳۱شهریور اولین همایش تجلیل از مفاخر طایفه گله زن در مجموعه ی باغ و تالار عالیجناب به مدیریت دکتر نصیر اکبری ، با نظم و شکوه خاصی برگزار گردید .و هنرمندان ، شاعران و مفاخر فرهنگی و مذهبی ایل بزرگ قشقایی به اجرای برنامه و سخنرانی پرداختند . […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،عصر روز چهارشنبه ۳۱شهریور اولین همایش تجلیل از مفاخر طایفه گله زن در مجموعه ی باغ و تالار عالیجناب به مدیریت دکتر نصیر اکبری ، با نظم و شکوه خاصی برگزار گردید .و هنرمندان ، شاعران و مفاخر فرهنگی و مذهبی ایل بزرگ قشقایی به اجرای برنامه و سخنرانی پرداختند .
حضور گرم و پرشور مردان و زنان غیرتمند طایفه گله زن یکبار دیگر به شایستگی این طایفه در تمامی عرصه های اجتماعی صحه گذاشت.و اجرای بی نقص و بی آلایش جناب مهندس ضرغام محمدی مجری برنامه ؛به شکوه این همایش افزود و باعث گردید.

اقای علی کاظمی مسول کانون هواداران باشگاه قشقایی که یکی ازتقدیرشدگان این همایش بود ضمن تشریح وچگونگی صعود تیم قشقایی اززیرگروه دسته ۳فوتبال استان به لیگ دسته ۲وبازی حساس پیش رو ,..پرسپولیس وقشقایی…. تاکید کرد تیم قشقایی متعلق به تمام طوایف ایل میباشد ولازم است هرفرد قشقایی به هر طریقی که میتواند تیم را حمایت کند وی افزود.با توجه به اینکه بازی دو تیم بطور مستقیم ازشبکه های تلوزیونی مختلف پخش می گردد وبازتاب رسانه ای گسترده ای دارد و بیش از صدها بار نام مقدس قشقایی برده میشود بسیارغرورانگیز است وباید به فال نیک گرفته شود و باعث گردید انگیزه برای ادامه برنامه های این چنینی دو چندان شود .
حضور و تلاش آقای اکبر نصیری مدیر مجموعه علیجناب بسیار شایسته و تاثیر گذار بود .
وی با اهدای تاج گلی زیبا و تقدیم آن به بزرگان و مفاخر طایفه گله زن و دیگر مهمانان حاضر در همایش از سایر طوایف ایل بزرگ قشقایی، لطف و محبت خود را کامل نمود.
از دیگر بزرگواری که به ایراد نت پرداختند دکتر رجایی پناه ، داوود حسن اقایی ، حاج اقا پروین ،جهانبخش دادرس و تیمور پور فتعلی بودند که با بیانات شیوااز رشادت هاو غیرت و شجاعت طایفه در طول تاریخ قشقایی مثال ها زدند و سخن ها گفتند .
همچنین شعرای نامدار ایل از جمله اقایان حسینعلی قایمی،غلام رستمی،نوروز عباسی ، فرهاد هاشمی چهارده چریک و خانم یزدان پناه در این مراسم اشعار زیبایی سرودند .
از دیگر برنامه های این همایش اجرای زیبای نونهالان گروه سرود یاشیل بود
گفتنی است : پریسا کاظمی دبیر این همایش اهداف این گردهمایی را ؛ایجاد وحدت و همدلی در بین تمامی تیره های طایفه و شناسایی و معرفی نخبه های جوان طایفه
تشکیل کارگروه های مختلف از جمله کارگروه هنری ، فرهنگی ،ورزشی،پزشکی
کارگروه امار و ارقام و
فراهم نمودن امکاناتی جهت حضور نمایندگانی از این طایفه در صحنه های سیاسی اجتماعی و غیره عنوان کرد و از بزرگان طایفه خواست تا در ادامه این راه مهم او را یاری کنند .

تقدیر از دانشجویان، هنرمندان و کارآفرینان برگزیده قشقایی در تهران
مشاهده خبر...

در ضمن جوان شایسته و شاعر طنز پرداز ایل اقای احسان محمدی مدیربت اجرایی این همایش را به عهده داشتند .

در پایان مراسم از مفاخر ، نخبه های جوان ،ورزشکاران و خانواده های شهدای طایفه تقدیر و تشکر بعمل آمد .

کلیدواژه : قشقایی
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مزارعی ۲ مهر ۱۳۹۵ / ۷:۳۴ ق٫ظ
    0 0

    درود بر شما سربلند و پیروز باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید