کد خبر:2391
پ
IMG_5153

نام ترک آذری و قشقائی همزاد ایران است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی به نقل از کبنانیوز؛ حبیب قلندری، حیدر عدالت، بهنام عکاشه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه گرامیداشت ۶ شهید قیام ۱۹ آبان مردم گچساران در گفتگو اختصاصی با کبنانیوز با انتقاد از عوامل و دست اندرکاران برنامه تلویزونی و توهین به اقوام ایرانی، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی به نقل از کبنانیوز؛ حبیب قلندری، حیدر عدالت، بهنام عکاشه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه گرامیداشت ۶ شهید قیام ۱۹ آبان مردم گچساران در گفتگو اختصاصی با کبنانیوز با انتقاد از عوامل و دست اندرکاران برنامه تلویزونی و توهین به اقوام ایرانی، اظهار داشت: نمی دانم عملی که انجام گرفته است. نعوذ بالله با هدف بوده است، یا نه؟

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی افزود: بطور کلی هر رفتاری خواسته یا نا خواسته حریم یک قومی را که قوم غیرت و عزت بوده است را بشکند. این کار نادرستی است. وی عنوان کرد: ترک زبانان آذری ما که در شمال هستند و چه ترک زبانانی قشقایی که در جنوب هستند، همیشه نام شان همزاد مقاومت و همزاد اعتلای ایران اسلامی بوده است. نماینده خبرگان رهبری بیان کرد: در جنوب ، ترک های قشقایی در برابر انگلیسی ها مردانه و جانانه مقاومت کردند و همچنین ترک زبانان در شمال در برابر روس ها مردان ، مقاومت بودند. پس شکستن ابهت و بزرگی و هیمنه چنین قومی بدون شک در راستای اهداف دشمن و اگر به قصد چنین عملی اتقاق افتاده است، خیانت بزرگی است و اگر یک قصور و اشتباه بوده، مسئولان باید عذرخواهی بکنند و انشاالله در صدد جبران بر بیایند و در آینده مراقبت بکنند کارهای ناخواسته این چنینی تکرار نشود.

خبر و تصویر:حبیب قلندری

IMG_5173IMG_5153IMG_5150IMG_5112

فجر فاتح ائلکاکو و صدرنشین لیگ دسته یک فوتبال شد
مشاهده خبر...
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • سهراب ۲۳ آبان ۱۳۹۴ / ۶:۴۹ ق٫ظ
    0 0

    ترک آزری صحیح است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید