کد خبر:4453
پ
۸۲۵۵۴۱۳_۱۴۴۲۷۳۳۶۶۶

نمایش «نقاش باد» در جشنواره فیلم آفریقای جنوبی

«نقاش باد» در جشنواره فیلم آفریقای جنوبی فیلم مستند «نقاش باد» به کارگردانی عزت الله پروازه روزهای ۳ تا ۵ تیر، در بخش مسابقه جشنواره مستند و تجربی آفریقای جنوبی (Ekurhuleni) به نمایش در می آید. «نقاش باد» مستند- پرتره ای درباره استاد بیژن کشکولی نقاش قوم نگار قشقایی است که در ۹۰ سالگی به بیماری آلزایمر […]

«نقاش باد» در جشنواره فیلم آفریقای جنوبی فیلم مستند «نقاش باد» به کارگردانی عزت الله پروازه روزهای ۳ تا ۵ تیر، در بخش مسابقه جشنواره مستند و تجربی آفریقای جنوبی (Ekurhuleni) به نمایش در می آید. «نقاش باد» مستند- پرتره ای درباره استاد بیژن کشکولی نقاش قوم نگار قشقایی است که در ۹۰ سالگی به بیماری آلزایمر دچار شده و در کنار دخترش زندگی می کند. این فیلم سال گذشته در جشنواره بین المللی سینماحقیقت نیز روی پرده رفت.

معرفی نامزدهای نهایی جایزه شعر «فوروارد»

فهرست نامزدهای نهایی جایزه شعر «فوروارد» اعلام شد. نام شش شاعر به عنوان نامزدهای مرحله نهایی جایزه ۱۵ هزار پوندی بهترین مجموعه شعر «فوروارد» اعلام شد. در بخش اصلی بهترین مجموعه شعر «چومان هاردی» شاعر کردتباری که از سال ۱۹۹۳ به انگلیس پناهنده شده، با «در مورد زنان» به این مرحله راه پیدا کرده است. «وانی کاپیلدیو» شاعر مجموعه «میزان دوری از وطن»، «یان دوهیگ» برای «جاده ساز نابینا»، «آلیس آزولد» برای سرودن مجموعه «بیدار رفتن» و «دنیز رایلی» شاعر «جواب دادن» دیگر نامزدهای نهایی این جایزه ۱۵ هزار پوندی هستند. نام «نانسی کمپبل»، «رون کری»، «هری گایلز»، «روبی رابینسون» و «تیفانی یانیک» نیز به عنوان نامزدهای نهایی بخش بهترین کتاب شعر اول اعلام شده است. به گزارش گاردین، در بخش بهترین قطعه شعر جایزه «فوروارد» هم «ساشا دوگدیل»، «دیوید هارسنت»، «سولاز شریف»، «ملیسا لی – هوگتون» و «راشل هاداس» نامزد شده اند. جایزه ادبی «فوروارد» نخستین بار سال ۱۹۹۱ با دو هدف اصلی افزایش تعداد مخاطبان شعر و همچنین معرفی و تشویق شاعران نوقلم در سطح انگلستان و ایرلند اعطا شد و هر سال سه برنده را در بخش های بهترین مجموعه شعر، قطعه برگزیده و بهترین کتاب شعر اول معرفی می کند. این جایزه ادبی امسال بیست وپنجمین دوره خود را می گذراند. برندگان نهایی «فوروارد» ۲۰۱۶ روز بیستم سپتامبر معرفی خواهند شد.

سردار شهید علی اکبر حبشی
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید