کد خبر:3435
پ
IMG11445884

نگاهم به حزن در موسیقی احساسی است که در آن اندیشه باشد

به گزارش  سردار جنوب به نقل از خبرگزاری شبستان، سرپرست گروه موسیقی قشقایی شیدا حزن را جزیی در موسیقی دانست که زیبایی را به وجود می آورد و گفت: نگاهم به حزن در موسیقی احساسی است که در آن اندیشه باشد. نازلی جهانگیری، سرپرست گروه موسیقی قشقایی شیدا درباره انگاره حزن در موسیقی ایرانی به […]

به گزارش  سردار جنوب به نقل از خبرگزاری شبستان، سرپرست گروه موسیقی قشقایی شیدا حزن را جزیی در موسیقی دانست که زیبایی را به وجود می آورد و گفت: نگاهم به حزن در موسیقی احساسی است که در آن اندیشه باشد.

نازلی جهانگیری، سرپرست گروه موسیقی قشقایی شیدا درباره انگاره حزن در موسیقی ایرانی به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: نگاهم به این مقوله متفاوت است، من این را احساس می گویم احساسی که در آن اندیشه است نمی توانم بگویم حزن، حزن یک جزیی است که زیبایی بوجود می آورد و آدم را سبک می کند و مثل درمان می مانند.

این هنرمند اظهار داشت: موسیقی صددرصد از شرایط اجتماعی سیاسی حاکم بر جامعه موسیقی تاثیر می پذیرد، در واقع شرایط سیاسی اجتماعی بر موسیقی  اثر می گذارند، ایران هم از دوران گذشته  کشوری مورد توجه بوده است و همین بر موسیقی آن اثر گذاشته است.

سرپرست گروه موسیقی قشقایی شیدا خاطر نشان کرد:  ایل قشقایی یک زندگی پر فراز و نشیب در طول تاریخ  داشته است و همین فراز و نشیب ها باعث شده است ملودی های زیبا و پرمحتوایی در موسیقی قشقایی ساخته شود.

نازلی جهانگیری تصریح کرد: سختی بخشی از زندگی است که اگر نباشد زندگی کردن آن زیبایی را ندارد، شرایط دشوار باعث می شود یک اثر خوبی خلق شود فرق نمی کند این اثر چه باشد ممکن است یک موسیقی، فیلم و کتاب باشد  در واقع یک نویسنده  یا هنرمند وقتی در شرایط سیاسی و فرهنگی سخت قرار می گیرد یک شاهکار را خلق می کند.

گفتگوی خودمانی با پیر غلام قشقایی
مشاهده خبر...

زمان: ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ – ۱۱:۵۳
شناسه خبر:
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید