• برابر با : Monday - 24 June - 2024
کل اخبار 1627
1

هدف اصلی موسیقی در دنیا ایجاد همدلی وصلح و دوستی بین همه ی انسان ها می باشد

  • کد خبر : 5998
  • 15 دی 1395 - 10:11
هدف اصلی موسیقی در دنیا ایجاد همدلی وصلح و دوستی بین همه ی انسان ها می باشد

در آستانه برگزاری کنسرت بزرگ ایلشن که کاری مشترک از موسیقی قشقایی و آذربایجان می باشد فرصتی دست داد تا خدمت سرپرست گروه استاد نی ؛برزو طیبی پور و هنرمندان آذربایجانی حاضر در گروه برسیم و گفتگویی صمیمانه با ایشان داشته باشیم که حضورتان عرضه می داریم. ا_ جناب طیبی پور بفرمائید هدف از اجرای […]

در آستانه برگزاری کنسرت بزرگ ایلشن که کاری مشترک از موسیقی قشقایی و آذربایجان می باشد فرصتی دست داد تا خدمت سرپرست گروه استاد نی ؛برزو طیبی پور و هنرمندان آذربایجانی حاضر در گروه برسیم و گفتگویی صمیمانه با ایشان داشته باشیم که حضورتان عرضه می داریم.

ا_ جناب طیبی پور بفرمائید هدف از اجرای مشترک موسیقی قشقایی و آذربایجان چه بود؟

هدف اصلی موسیقی در دنیا ایجاد همدلی وصلح و دوستی بین همه ی انسان ها میباشد و تمام اقوام ملل را به هم نزدیک میکند
در اجرای این موسیقی تلفیقی چند هدف را در نظر داشتم ،اول اینکه به وسیله ی موسیقی وحدت و همدلی ،برادری و اخوت رادر بین تمام اقوام و ملل ایجاد کنیم.
هدف دوم اینکه موسیقی قشقایی را به همه ی دنیا معرفی کنیم ،وجه تشابه و تمایز آن را با سایر موسیقی ها را بدانیم .همچنین با موسیقی دیگر ملل آشنا شویم و جوانان با مقایسه موسیقی قشقایی با سایر ملل تفاوت ها را بدانند.
تشابه های زیادی نیز در فرهنگ و موسیقی ترکان جهان وجود دارد مثل داستان کرم که در هر منطقه بنابر فرهنگ ان کشور بیان شده است .

۲_ با توجه به تفاوت هایی که در موسیقی آذربایجان و قشقایی هم از نظر مقام ها و هم الات موسیقی وجود دارد شما چگونه توانستید این دو را کنار هم قرار دهید؟
مسلم هست که تفاوت هایی وجوددارد اما ما سعی کردیم از نقاط مشترک بین این دو موسیقی استفاده کنیم و آنها را در کنار هم قرار دهیم.

البته اشنایی ما با این هنرمندان به دهه هفتاد می رسد که در تهران برنامه موسیقی داشتیم اقایان هم از کشور خودشان امده بودند,،، دوستی ما از انجا اغاز شد و تاکنون در هردو کشور اجراهای مشترکی داشتیم در این برنامه هم از این هنرمندان که هرکدام در اذر بایجان وزنه ای وزین در هنر موسیقی محسوب می شوند ، دعوت شد، که امدند حدود یک ماهی است مشغول تمرین هستیم ، در روز اجرا هم کنار یکدیگر برای مدعوین برنامه هم مختلط و هم مستقل خواهیم داشت ، البته بله تفاوت هایی در نوع کار باهم داریم اما در مجموع نقاط مشترک و جذاب قابل ارایه هم زیاد داریم .

مشاهده خبر...
جوانان قشقایی در دومین سال تشکیل، مدعی قهرمانی اند

 

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=5998

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.