کد خبر:5270
پ
img-20161010-wa0002

هفتمین شب سوگواری و عزاداری قشقایی های اهواز با شکوه بسیار برگزار شد + گزارش تصویری

السلام علیک یا ابی عبدالله الحسبن ع سرومین لطمه ده ئیب قوللارونا توکولیب قانی شرف یوللارونا سنی اکبر جانی کیمدن سوروشوم نه گلیب قارداشومون قوللارونا به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،قشقاییهای اهواز یکبار دیگر با برگزاری مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان، شور و عشق خود به ائمه اطهار را با زیبایی خاصی به […]

السلام علیک یا ابی عبدالله الحسبن ع
سرومین لطمه ده ئیب قوللارونا
توکولیب قانی شرف یوللارونا
سنی اکبر جانی کیمدن سوروشوم
نه گلیب قارداشومون قوللارونا

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،قشقاییهای اهواز یکبار دیگر با برگزاری مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان، شور و عشق خود به ائمه اطهار را با زیبایی خاصی به تصویر کشیدند .
در هفتمین شب عزاداری لاله های بوستان ولایت با اجرای مراسم سینه زنی به زبان قشقایی و با صدای گرم مداحان اهل بیت جناب کربلایی افشاری و امیرحسین اصلانی و سپس اجرای زیبای نمایش تعزیه خوانی واقعه کربلا و حضور خیل عظیمی از خانواده های قشقاییهای عزادار شکوه این مجلس را مضاعف نمود .
شیوه عزاداری عزیزان قشقایی در اهواز پس از نماز مغرب و عشاء سپس قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی است که سفره پربرکت نذورات مردمی هفتصد نفری در ده شب دهه اول برکت مجلس را دو چندان مینماید .
اما برنامه زنجیر زنی که راس ساعت ۲۱در بیرون محوطه حسینیه حضرت ابوالفضل العباس ع قشقاییهای اهواز به اجرا در می آید چنان نظم و انظباطی را از ایل قشقایی بنمایش میکشد که زبان زد نه تنها سایر اقوام خوزستان بلکه در سطح کشور است .
مدیریت قسمتهای گوناگون این حسینیه در بخشهای انتظامات ، تدارکات ، آشپزخانه ، صوت و تصویر ، آبدارخانه ، پذیرایی ، مداحان و مالی هرکدا زیر نظر مسئولین خاص خود و پرسنل مربوطه به انجام وظایف مشغولند .
در استان خوزستان این مجموعه چون نگینی درخشان چهره نمایی نموده و یکی از افتخارات ایل جلیل و سرافراز قشقائیست.

پیشنهاد تشکیل شورای مشورتی فرهیختگان قشقایی در شیراز و صدرا
مشاهده خبر...

?خبرنگار: رضا معصومی از اهواز

 

کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید