کد خبر:2886
پ
IMG-20151223-WA0051

هنجره ی که آوای خوش قشقایی را به ارمغان دارد

 و خواننده ی موسیقی اصیل قشقاییست صدایی دلنشین و ابیات زیبایی که با وسواس خاص و از روی حسن سلیقه انتخاب میکند دقت نظر و ارج نهادن به موسیقی قشقایی میباشد . بهنگام خواندن موسیقی غمناک سوز عجیبی در طنین صدایش نهفته است.امروز علی چهرازی خواننده ی خوش صدای ایل را خواهیم شناخت.  ا جناب […]

 و خواننده ی موسیقی اصیل قشقاییست صدایی دلنشین و ابیات زیبایی که با وسواس خاص و از روی حسن سلیقه انتخاب میکند دقت نظر و ارج نهادن به موسیقی قشقایی میباشد . بهنگام خواندن موسیقی غمناک سوز عجیبی در طنین صدایش نهفته است.امروز علی چهرازی خواننده ی خوش صدای ایل را خواهیم شناخت.

 ا

جناب آقای علی چهرازی لطف کنید خودتون رو معرفی کنید؟

بنام خدا
علی چهرازی هستم متولد ۱۳۶۰ شهرستان هفتکل استان خوزستان و دارای مدرک کاردانی مدیریت و دانشجوی کارشناسی مدیریت میباشم .
عضوانجمن قشقایهای خوزستان که در سال ۱۳۹۴ به ثبت رسیده هستم.
از آنجایی که یکی از هنرهای جوانان ایل سرودن شعر و صدای دلنشین میباشد ، عشق خواندن در وجودم یک لحظه آرام و قرار نداشت ، بطوری که زمان کلاس چهارم ابتدایی همراه با کوچ ایلم این عشق اوج بیشتری بخود میگرفت .
سختی های کوچ در دوران نوجوانی مرا بسمت اهنگ های اصیل قشقایی که زیبایی و شیرینی خاص خود را دارد و آرامش اطرافیانم را فراهم میکرد جذب کرد و خیلی زود مورد توجه خانواده و فامیل قرار گرفتم بطوری که سال ۱۳۸۰ به بعد دراکثر برنامه های خوزستان حضورداشتم ، بطور نمونه موسسه خیریه حضرت ابولفضل العباس ع قشقاییها اهواز که زنده یاد دکترهاشمپور موسس آن بود .
خیلی سریع در حال پیشرفت بودم تا اینکه دوست عزیزم ، زنده یاد حمید روهنده نوازنده و استادی چیره دست نی را دراثرتصادف از دست دادم . شاید با بودن حمید پیشرفت بهتری میداشتم اما سرنوشت این بود.

?آینده ی هنر قشقایی را چگونه می بینید ؟

برتری نود ارومیه برابر قشقایی شیراز
مشاهده خبر...

باخما منیم یاشوما
چوخ ایش گلب باشوما

در راه هنرخیلی سختی دیدم.
اما خوشحالم در خوزستان یک حرکت فرهنگی هنری شکل گرفته و ارتباط ایلی بین قشقاییها بوجود آمده و باعث انگیزه درجوانان شده است .

زیبایی مصاحبه با جناب آقای علی چهرازی ، خواننده خوش ذوق سنتی و اصیل قشقایی در ابیاتیست که در ابتدای جواب سوالات می آورد

?سابقه همکاری شما با سایر هنرمندان چگونه بوده و هست؟

اغلاماگزلرم قسمت اولمادی

مدتی با اساتیدی چون برادران زمانی که نوازنده ، تار و سه تار و ویلون بودند همکاری داشتم .
واین مطلب را نیز عرض کنم ، نبود نوازنده موسیقی قشقایی درخوزستان موجب شده در جایگاهی که باید قرار بگیرم نباشم .
کارهایی هم دربرنامه های مختلف ضبط کردم که دراختیارعلاقه مندان قرارگرفته ، ولی با امید به خدا اگرعمری باقی باشد برنامه هایی مد نظر دارم که انشاالله در آینده به سمع و نظر عزیزان هنر دوست خواهم رساند.
همه هنرمندان رادوست دارم ، ولی علاقه خاصی به اساتید عزیز موسیقی قشقایی جناب آقایان فرود و فرهاد گرگین پور ، کهندل پور و  جناب نامداری دارم .

?جناب آقای علی چهرازی عزیز چه پیامی برای جوانان هنر دوست ایل جلیل قشقایی دارید؟

در پایان آرزوی سلامتی و آرامش برای تمامی جوانان قشقایی بخصوص عزیزانی که در زندگی کوچ نشینی سختیهای زیادی را متحمل میشوند دارم و دست تک تکشان را میبوسم ، و امیدوارم عرصه ی هنر قشقایی که جایگاهی با ارزش است همیشه حضور سبز داشته باشند و هنر را همانند نیاکانمان جزعی از زندگی خود بدانند .
از شما برادر و دوست عزیزم رضامعصومی و مدیریت پایگاه خبری و تحلیلی جمعیت جوانان  قشقایی  همچنان تمامی بزرگانی که خالصانه برای قشقایی زحمت میکشن تشکر میکنم ،
♦♦♦♦♦♦♦
دوران دونر رنگین اولاریازلار
جنت باغی گئیدن یئری یازلار
کهلیگ گنه شوغا گلب قازلار
گچن گینلریئنگی باشدان یاداولار
غوبارتوتان غملی گؤینرشاداولار
♦♦♦♦♦♦♦
تشکر

{در محضر حافظ} همراه با اجرای موسیقی قشقایی در تهران
مشاهده خبر...

خبرنگار رضا معصومی *اهواز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید