• برابر با : Tuesday - 28 May - 2024
کل اخبار 1627
0

پرداخت بیمه بیکاری و غرامت بارداری به روستاییان و عشایر

  • کد خبر : 2478
  • 29 آبان 1394 - 8:36
پرداخت بیمه بیکاری و غرامت بارداری به روستاییان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: قرار است آیین‌نامه بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان بازنگری کنیم و بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری به خدمات صندوق بیمه اجتماعی اضافه خواهد شد. به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ محمدرضا رستمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر در […]

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: قرار است آیین‌نامه بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان بازنگری کنیم و بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری به خدمات صندوق بیمه اجتماعی اضافه خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ محمدرضا رستمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر در ارتباط با اهداف سفرش به استان بوشهر اظهار داشت: در این سفر به دنبال پیگیری مسائل و مشکلات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان بوشهر هستیم.

وی بیان کرد: در استان بوشهر ۸۵ هزار خانوار در جمعیت روستایی، عشایری و کشاورز داریم که از این تعداد ۱۱ هزار خانوار زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و این رقم باید افزایش یابد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: برای افزایش خانوارهای تحت پوشش نیازمند کمک استاندار و مدیران اجرایی استان هستیم ضمن اینکه از توجه ویژه استاندار به مسائل بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قدردانی می‌کنم.

رستمی بابیان اینکه در حال حاضر یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در کل کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که ۶ میلیون نفر دیگر در کل کشور باید بیمه کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: البته از جمعیت ۶ میلیون نفری حدود ۲ میلیون نفر عضو سایر بیمه‌ها هستند و درنهایت جمعیتی که باید بیمه روستاییان و عشایر شوند ۴ میلیون نفر است که ازا ین تعداد یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار نفر بیمه شدند.

وی با اشاره به خدمات صندوق بیمه اجتماعی، روستاییان و عشایر بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی به افراد زیرپوشش خود مستمری پیری، مستمری ازکارافتادگی و مستمری فوت پرداخت می‌کند و سقف پرداخت برای هر نفر ماهانه ۴۰۰ هزار تومان است.

رستمی بابیان اینکه کسی مشمول خدمات بیمه می‌شود که ۱۵ سال حق بیمه داشته باشد، اظهار داشت: برای دریافت بیمه ازکارافتادگی باید یک سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: حق بیمه‌ای که از هر نفر دریافت می‌کنیم ۳۶۰ هزار تومان در سال است که در قبال این مبلغ ناچیز ماهانه ۴۰۰ هزار تومان به افراد زیرپوشش پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۰۰ شبکه کارگزاری در کل کشور وظیفه خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را بر عهده‌دارند، گفت: قرار است آیین‌نامه بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان بازنگری کنیم و در این شیوه جدید بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری نیز به خدمات صندوق بیمه اجتماعی اضافه خواهد شد.

رستمی بابیان اینکه امیدواریم تا سه ماه آینده تکلیف بازنگری آیین‌نامه صندوق به اتمام برسد، اظهار داشت: در کل کشور ۳۰ هزارنفری مستمری‌بگیر داریم که در استان بوشهر این رقم ۳۰ نفر است.

وی در مورد حجم سرمایه‌های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: در حال حاضر حجم سرمایه‌های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ۶ هزار میلیارد تومان است که در حوزه‌های فولاد، ساختمان و پتروشیمی سرمایه‌گذاری می‌شود.

رستمی بیان کرد: امسال ۳۵۰ میلیارد تومان دولت به صندوق کمک کرده و این رقم در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مشاهده خبر...
تأثیرگذاری ویژه آثار محمودخان اسکندری بر موسیقی قشقایی
لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=2478

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.