کد خبر:6137
پ
img_20170105_233014

کسب رتبه برتر کشوری قشقایی ها در دومین نمایشگاه توانمندی های عشایری و روستایی

دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایرکه از ۱۵ دیماه باحضور ۳۱ اقوام کشوری ایران دایر شد و تا ۳ روز ادامه داشت روزشنبه ۱۸ دیماه به کارخود پایان داد. تمام اقوام کشوری همراه با مراسم آیینی و بهترین موسیقی های اصیل و محلی در نمایشگاه بین المللی تهران با کسب رتبه برتری کشوری تیم […]

دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایرکه از ۱۵ دیماه باحضور ۳۱ اقوام کشوری ایران دایر شد و تا ۳ روز ادامه داشت روزشنبه ۱۸ دیماه به کارخود پایان داد.
تمام اقوام کشوری همراه با مراسم آیینی و بهترین موسیقی های اصیل و محلی در نمایشگاه بین المللی تهران با کسب رتبه برتری کشوری تیم اعزامی قشقایی از استان فارس برنده شد.
دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با حضورنمایندگان مجلس
?اردشیر خدایی رییس کانون ایلات و عشایرحزب اعتدال و توسعه به همراه تعدادی از اعضای این کانون
?دکتر رضوی معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری
?دکتر انصاری رییس مجمع نمایندگان
دکترفاتح نماینده رییس جمهور ?رحیمی مدیرکل تعاونی های عشایر
?دستغیب مدیرکل محترم اموربانوان استانداری فارس
?احمدی زاده سازمان میراث فرهنگی تهران و دیگر مسئولین کشوری و احاد مردم برگزار شد.
?خدایی رییس کانون ایلات و عشایرحزب اعتدال و توسعه از نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور بازدید و با ایلات عشایرمنتخب سراسرکشور دیدار و گفتگوکردند که تمام توانمندی های سراسرکشور معرفی گردید.
رییس کانون ایلات و عشایر حزب اعتدال و توسعه درگفتگو با خبرنگاران گفت: توسعه و محرومیت زدایی از حوزه ایلات و عشایر را ازنکات بارز عملکرد دولت تدبیر و امید است.
?شهین دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از امضای تفاهم نامه ای با معاونت توسعه روستایی جهت عرضه محصولات روستاییان و عشایر و توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی در آینده ای نزدیک خبر داد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درمراسم اختتامیه دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر گفت: حداقل کاری که باید انجام دهیم این است که در هر استان یک بازارچه، نمایشگاه و فروشگاه محصولات و صنایع دستی ایجاد کنیم.
باید دست به دست هم دهیم تا به ایران وعده داده شده در چشم انداز ۱۴۰۴ که برخوردار از رفاه، امنیت غذایی، نهاد مستحکم خانواده و محیط زیست سالم است دست یابیم. بی شک در این چشم انداز روستاییان و زنان روستایی نقش بسزایی خواهیم داشت.
?پروانه امیریان دبیرتخصصی همایش پیوند اقوام پارس و سرپرست گروه بایداق قشقایی گفت: ۳۱ استان کشوری با قومیت های مختلف با برنامه های آیینی و بسیار قوی حضور داشتند.
✅دبیرتخصصی همایش پیونداقوام پارس افزود: حاصل دو ماه کار و ارایه پتانسیل های عشایری ثمره تیم اعزامی مجموعه گردشگری جورگ و گروه بایداق قشقایی از پیوند اقوام پارس بودند
اعضای کارگروه بایداق قشقایی درغالب دو تیم: جورگ و بایداق قشقایی سنگ تمام گذاشتند وتمامی مسئولین مراتب تشکر و رضایت خودشان را اعلام کردند.
تیم گردشگری جورگ به سرپرستی بهنام کشکولی در برپایی سیاه چادرها ، دستبافته ها، صنایع دستی و موادغذایی قشقایی و تیم بایداق قشقایی از پیونداقوام پارس به سرپرستی اینجانب دربحث پوشش ها و ایین ها، صنایع دستی وموادغذایی
موسیقی قشقایی: استاد ابراهیم سلمانی پور و
عزیزالله سلمانی پور
اعضای این تیم به شکل یک گروه منسجم به نام : عشایر فارس(قشقایی) درنمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایر شرکت کردند.
دبیرتخصصی پیونداقوام پارس گفت : کیفیت محصولات وپتانسیل ها اینقدر بالا بود که مسئولین ساعت ها را در سیه چادر قشقایی می ماندند بسیاری ازمسئولین برای چندمین بار به ماسرمیزدند.
این نمایشگاه مملواز پتانسیل مثبت بود.
کسب تجربه و هدفمندی برای نمایشگاه های بعدی از مهمترین گزینه های این نمایشگاه بود
تشکر ویژه از: تمام مسئولین کشوری و استانی
✅زارع مدیرکل استانداری روستایی
✅فرهادی معاون سرمایه گزاری استانداری روستایی
✅اداره امورعشایر مهندس بهرامی
✅مدیریت اتحادیه صنایع دستی عشایر مهندس عاطفت
✅روابط عمومی اداره عشایر مهندس اعتمادی که حامی تیم اعزامی عشایر فارس قشقایی ها بودند
لازم به ذکر است که تیم اعزامی از اعضای کمیته گردشگری کانون کارآفرینان استان فارس بودند.
امیریان دبیرتخصصی پیونداقوام پارس ادامه داد: تیم اعزامی قشقایی از استان فارس کسب رتبه برتری کشوری را به خود اختصاص داد.

قشقاییها حریف لشگر ۱۴ نفره حریف نشدند
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید