کد خبر:5688
پ
index

کمبود نیروی انسانی، مشکل آموزش و پرورش عشایر فارس

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،علی عسکر نجفی درآیین تجلیل از ۶۰ نفر از آموزگاران برگزیده چند پایه عشایر فارس در شیراز افزود:آموزش و پرورش عشایری این استان به دلیل پراکندگی جمعیت زیر پوشش، وسیع ترین پوشش را در بین سایر اداره های فارس دارد و به همین سبب با مسائل و مشکلات خاصی نیز […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی سردار جنوب،علی عسکر نجفی درآیین تجلیل از ۶۰ نفر از آموزگاران برگزیده چند پایه عشایر فارس در شیراز افزود:آموزش و پرورش عشایری این استان به دلیل پراکندگی جمعیت زیر پوشش، وسیع ترین پوشش را در بین سایر اداره های فارس دارد و به همین سبب با مسائل و مشکلات خاصی نیز مواجه است که یکی از این مشکلات، کمبود نیروی انسانی است.

index

علی عسکر نجفی با اشاره به اینکه هم اینک آموزش و پرورش عشایری فارس دارای ۱۰ هزار دانش آموز و یک هزار و ۱۰۰ نفر نیروی انسانی است، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد کلاس های این حوزه به صورت چند پایه اداره می شود و به همین دلیل دارای شرایط خاص و نیازمند این است که مسئولان ذی ربط به آن توجه ویژه داشته باشند.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری ۱۰۰ آموزگار ابتدایی به آموزش و پرورش عشایری تخصیص داده شد که می تواند بخشی از مشکلات این حوزه را کاهش دهد.
نجفی گفت: همچنین آموزش و پرورش عشایر فارس دارای ۲۱ مرکز شبانه روزی است که افزون بر چهار هزار دانش آموز عشایر را زیر پوشش خود قرار داده است و تقویت این مراکز یکی از اولویت های اصلی ماست.
رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس، کار معلمان عشایر را دشوار و ارزشمند توصیف کرد و بیان داشت: معلمان عشایر آماده خدمت به آینده سازان کشور در سخت ترین شرایط هستند و می کوشند تا با تربیت نسلی توانمند، خدمت شایسته ای به جامعه عشایری این استان کنند که این همت و تلاش قابل تقدیر است.
نجفی اضافه کرد: با تلاش معلمان، آموزش و پرورش عشایر استان فارس در سال ۹۴ در بین ۲۲ استان، رتبه نخست کشور را کسب کرد.
او گفت: همچنین پارسال، بخش آموزش متوسطه آموزش و پرورش عشایر فارس در زمره چهار اداره برتر این استان معرفی شد.

قشقاییها حریف لشگر ۱۴ نفره حریف نشدند
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید