کد خبر:6406
پ
IMG-20170128-WA0018

کوه نوردی خانوادهای قشقایی با چاشنی ارادت به اتش نشانان قهرمان

در روزی که خانوادهای اصیل قشقایی پای بر فراز کوه دراک گذاشتند ، تابلوی زیبایی از احساس و انسانیت را هم در یکی از ایستگاه های اتش نشانی به منصه ظهور گذاشتند. به گزارش سردار جنوب ، براساس هماهنگی انجام شده جمعی از خانوادهای قوم قشقایی در جمعه دیگر ,_با حضور در دامنه کوه دراک […]

در روزی که خانوادهای اصیل قشقایی پای بر فراز کوه دراک گذاشتند ، تابلوی زیبایی از احساس و انسانیت را هم در یکی از ایستگاه های اتش نشانی به منصه ظهور گذاشتند.

به گزارش سردار جنوب ، براساس هماهنگی انجام شده جمعی از خانوادهای قوم قشقایی در جمعه دیگر ,_با حضور در دامنه کوه دراک ، کوه نوردی را اغاز کردند وپس از اتمام برنامه با تجمع در محل همیشگی ، به اجرای موسیقی و سخنرانی در وصف اهمیت وحدت و انسجام و انس و الفت با طبیعت پرداختند ، استاد یوسفی با اشاره به اهمیت حفظ فرهنگ گفت ، این که به مرور زمان برخی مسایل بی پایه از دامن مردم پاک شدن نباید از بین رفتن فرهنگ تلقی شود چون ما امروز دارای دانش و علم هستیم وبراساس اصول و قاعده سخن می گویم که در این بین نقش استاد بهمن بیگی که مشعل علم را در بیش از دویست قوم بر افروخت چشمگیر بوده و شایسته تقدیر است .
استاد صفری کشکولی و حسین حیدری کشکولی نیز در این ورزش مفرح در وصف اهمیت حضور در دامنه کوه که اشنایی چندین هزار ساله با قشقایی دارد و انسجام قومی مطالبی بیان داشتند.

در پایان برنامه کوهنوردی در یک کار هماهنگ مردم باحضور در ایستگاه شماره سه اتش نشانی به شهدای اتش نشان که در حادثه ریزش ساختمان پلاسکو جان شیرین را بخاطر مردم ازدست دادند ادای احترام کردند.

در این دیدار حز ن انگیز شیخ کاظمی با اشاره به ایات الهی گفت ، تروریست و جنا یت کا ران در دنیا جان مردم را می گیرند و اتش نشان های ما بخاطر مردم جان خود را فدا می کنند تا به مصدا ق سوره مائده ، کل بشریت را نجات داده باشند که از این حیث قدردان ان ها هستیم و به جان باختگان ادای احترام داریم.

رونمایی از سردیس محمد بهمن بیگی در قلب پایتخت
مشاهده خبر...

حسین حیدری هم با سرودن اشعاری در وصف قهرمانی جاوید نام های اتش نشان شهید گفت _، قوم قشقایی هم مانند سایر مردم کشور ، در سوگ این بزرگ مردان ، سوگواراست وخود را شریک غم خانوادهای انان میداند.

در این مراسم پاک فطرت عضو شورای اسلامی شیراز و دوتن از اتش نشان های این ایستگاه با تکریم از مردم ایران ، گفتند ، هفته سختی را گذراندیم ، اما خر سندیم که برای مردم بزرگ و قدرشناس که دراین هفته همراه ما بودند ، جان فدا می کنیم.

در این مراسم که جمعی از مادران ، پدران ، فرزندان قشقایی با لباس اصیل حضور داشتند با اهدا دسته گل به ماموریت اتش نشان به روح شهدای حادثه پلاسکو تهران ادای احترام کردند.

کلیدواژه : بهمن بیگیقشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید