کد خبر:7618
پ
n3694203-7015177

کوچ زود هنگام عشایر ایل قشقایی به مراتع ییلاقی سمیرم

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سمیرم گفت:مسوولان منابع طبیعی همه ساله با توجه به فرارسیدن فصل بهار و آغاز کوچ عشایر از مناطق قشلاقی به ییلاقی برای حفظ مراتع و جلوگیری از تخریب و چرای زودرس درمراتع استان، زمان ورود عشایر را ۲۵اردیبهشت اعلام می‌کنند، اما امسال برخلاف تمام برنامه ‌ریزی‌ها عشایر زودتر از موعد […]

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سمیرم گفت:مسوولان منابع طبیعی همه ساله با توجه به فرارسیدن فصل بهار و آغاز کوچ عشایر از مناطق قشلاقی به ییلاقی برای حفظ مراتع و جلوگیری از تخریب و چرای زودرس درمراتع استان، زمان ورود عشایر را ۲۵اردیبهشت اعلام می‌کنند، اما امسال برخلاف تمام برنامه ‌ریزی‌ها عشایر زودتر از موعد مقرر وارد منطقه ییلاقی درشهرستان سمیرم شدند.
عزت الله مرادی افزود : با خانواده های عشایر که تقویم کوچ را رعایت نکرده اند و زودتر از موعد مقرر وارد مراتع شده اند به صورت قانونی برخورد و به مراجع قضایی معرفی و جریمه می شوند.
وی گفت: به دلیل سردی هوا هنوز مراتع آمادگی ورود دام را ندارند و ورود زود هنگام موجب تخریب مراتع و نابودی پوشش گیاهی می شود .
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سمیرم افزود:هر سال پنج هزار خانوار عشایری وارد ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی در شهرستان می شوند و به طور قانونی می توانند چهار ماه از سال از مراتع برای چرای دام خود استفاده کنند .
شهرستان سمیرم با ۴۵۵ هزار هکتار اراضی ملی ، چهار شهر ، چهار بخش و ۱۲۰ روستا در فاصله ۱۶۰ کیلومتری اصفهان واقع شده است .

متن کامل و فارسی برنامه جامع اقدام مشترک منتشر شد
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید