کد خبر:3789
پ
۴۲۲۱۳۴۷۴۰_۱۳۳۰۷

گزارش تصویری از مراسم هیئات محبان مهدی (عج) در شهرضا

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،هیئت محبان مهدی (عج) قشقایی های شهرضا در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه مراسم عزاداری با شکوهی را با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نورالدین حسینی و مداحان اهل بیت در شهرضا برگزار کردند. به گزارش خبرنگار سردار جنوب،مراسم عزاداری شب شهادت […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،هیئت محبان مهدی (عج) قشقایی های شهرضا در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه مراسم عزاداری با شکوهی را با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نورالدین حسینی و مداحان اهل بیت در شهرضا برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار سردار جنوب،مراسم عزاداری شب شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا (س) با حضور گسترده قشقایی های شهرضا و با همکاری هئیت محبان مهدی (عج) برگزار شد.این مراسم ابتدا با سخنرانی حجت الاسلام علیمردانی و حجت الاسلام رضازاده آغاز گردید و به محض ورود حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید نورالدین حسینی به مجلس جمعیت حاضر یکصدا با شعار “صلی علی محمد،سید ما خوش آمد” به استقبال این عالم فرهیخته رفتند.

در ادامه مراسم با سخنرانی بسیار پرمحتوا،معنوی و جذاب حجت الاسلام و المسلمین حسینی به زبان ترکی قشقایی رنگ و بویی عارفانه به خود گرفته،به نحوی که حاضرین کاملا مجذوب سخنان این عالم گرانقدر گردیده بودند.

پس از سخنان حاج آقا حسینی مدحان اهل بیت قشقایی،برادران افشاری و عربی با صدای زیبای خود و به زبان ترکی قشقایی به مداحی و عزاداری پرداختند.

از دیگر فعالیت های این هیئت نیز می توان به برپایی چادر سیاه عشایری جهت ایستگاه صلواتی در منطقه ترک آباد شهرضا اشاره نمود.

 

در ادامه گوشه ای از تصاویر این فعالیت فرهنگی را می توانید مشاهده کنید.

برگزاری نکوداشت "نصیر قشلاقی رحیمی" در دشتی
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید