کد خبر:7724
پ
IMG-20190814-WA0016

یاشیل ،جشنواره شهروند کودک را رنگ آمیزی کرد

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی خبرنانه قشقایی، با حضور متولیان فرهنگ و هنر و هنرمندان تئاتر شهر شیراز و استقبال چشمگیر مردم فرهنگ دوست این شهر ،اولین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک در شهر شیراز ،افتتاح گردید . در این مراسم با شکوه که هنرمندان ۱۱ استان کشور حضور داشتند ،گروه سرود یاشیل […]

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی خبرنانه قشقایی، با حضور متولیان فرهنگ و هنر و هنرمندان تئاتر شهر شیراز و استقبال چشمگیر مردم فرهنگ دوست این شهر ،اولین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک در شهر شیراز ،افتتاح گردید .
در این مراسم با شکوه که هنرمندان ۱۱ استان کشور حضور داشتند ،گروه سرود یاشیل قشقایی به عنوان تنها گروه هنری ایل قشقایی ،با اجرای آئین نیایشی هلی ،شعر خوانی به زبان ترکی و فارسی با پوشش لباس های زیبا و فاخر ایل بسیار به چشم آمد .و مورد توجه قرار گرفت و بار دیگر جور سایر هنروران و مدعیان فرهنگی و هنری قشقایی در این رویداد مهم ملی فرهنگی را به تنهایی به دوش کشید.
نبود علاقمندان فرهنگ قوم قشقایی در این مراسم و رویدادهای مهم دیگر فرهنگی جای تامل و تفکر دارد.
گفتی است ،این جشنواره به مدت ۵ شب متوالی با اجرای آئین های نمایش سایر قومیت‌های کشور در نقاط مختلف شهر شیراز برگزار میگردد.
قابل ذکر است مراسمات مربوط به ایل قشقایی با حضور و هماهنگی های آقای کامران آرایش هنرمند و بازیگر تئاتر و تلوزیون قوم قشقایی ، میسر گردید.

درگیری مسلحانه در زندان آباده و شهادت ۴ فرزند قشقایی در حین خدمت
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید