• برابر با : Saturday - 25 June - 2022
0

یک دانشجوی قشقایی

  • کد خبر : 2729
  • 17 آذر 1394 - 17:22
یک دانشجوی قشقایی

العلمُ نورٌ یقذفه الله فی قلب من یشاء علم و آگاهی نوری است از انوار حقه ی عالَم هستی که تابیده می شود ، عجین میشود در قلب کسی که تو بخواهی و یا در وجهی دیگر کسی که بخواهد و مطالبه کند علوم لایزال الهی تو را . عالم امکان سرچشمه ی فیوضات لایزال […]

العلمُ نورٌ یقذفه الله فی قلب من یشاء
علم و آگاهی نوری است از انوار حقه ی عالَم هستی که تابیده می شود ، عجین میشود در قلب کسی که تو بخواهی و یا در وجهی دیگر کسی که بخواهد و مطالبه کند علوم لایزال الهی تو را .
عالم امکان سرچشمه ی فیوضات لایزال الهی به دنبال قلبی و ظرفی است تا حقایق عالم را در وجود آن قلب پاک سرازیر کند و او را از تمام هرآنچه جز اوست سیراب کند . ای الهه ی زیبای من ، ای دادار عالم امکان ، چقدر زیبا علوم حقه ی خودت را در جای جای عالم در قلوب و اندیشه های اندیشمندان این گیتی نمایان میکنی و روز به روز حقیقتی از حقایق خلقت زیبای خودت را به وسیله ی دانشمندان و دانشجویان کیتی هویدا میکنی و عظمت خودت را به ظهور می رسانی .
آری ، دانشجو کلمه ای بس مقدس ، پر معنا و عمیقی است . کلمه ای به وسعت حرکت تمام انبیای الهی ، به اندازه ی قلم هایی که تمام اندیشمندان در طول تاریخ بشریت به دنبال یافتن حقایق عالم امکان و رشد و تعالی فکری انسانها بوده اند .
خداوندا از تو سپاسگذارم که دانشجویانی الهی را به عنوان اسوه و الگوی معرفت و انسانیت و الوهیت برای ما قرار دادی تا حجت خودت را بر ما تمام بنمایی و بگویی هیچ جهلی در بارگاهت پذیرفته نخواهد بود .
الگویی به نام جهانگیر خان قشقایی . چه بگویم از عظمت این دانش آموخته ی درگاه تو و انبیا و اولیایت که فقط و فقط عظمتش را شما میدانید و بس . الگویی که بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و انسانی خود را مفتخر به شاگردیه شاگرد آن استاد برخواسته از ایل قشقایی میداند .
همچنین تو محمد بهمن بیگی را به من نمایاندی . دانش آموخته ای که تا آخرین لحظات عمرش آموخت و حرکتی را آغاز کرد که عشایر و مستضعفین سرتاسر کیتی را از بند جهل و تیرگی اش رهانید و آنها را به سمت سرچشمه ی علم و دانش هدایت کرد …
ای ایل قشقایی تا ابد به خودت ببال که زاینده ی دو دانش آموخته ی اسطوره ای .
ای ایل قشقایی به خودت افتخار کن که پیامبر عرفان ( جهانگیر خان ) و اسطوره ی ادبیات ( محمد بهمن بیگی ) را در خواستگاه خودت پروراندی .
حال قلم من عاجز است از بیان عظمت این دو جویای دانش ( دانشجو ) معارف الهی و انسانی ، یکی معارف حقه ی الهی را آموخت و دیگری اصول انسانی را در دامان پاک طبیعت و ایل آموخت و منشأ وجود هزاران دانشجوی مستعد چون خودش از دلیران جوان ایل قشقایی گردید .
آری ، ای ایل تاریخ ساز ، به دانشجویانت ببال

مشاهده خبر...
یادنامه ای از مهر معلمی در ماه مهر

(نورالدین سهرابی
دانشجوی دکتری روانشناسی)

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=2729

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.