کد خبر:3715
پ
n00223007-b

۱۰ هزار اصله نهال در شهرضا توزیع و غرس شد+تصاویر

امان الله نیکرو، رئیس اداره منابع طبیعی شهرضا در حاشیه مراسم روز درختکاری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در در شهرضا عنوان داشت: شهرستان شهرضا دارای ۲۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی است که مورد استفاده عشایر قشقایی، عرب و روستاییان در موارد مختلف به ویژه چرای دام است. وی تصریح کرد: از مجموع […]

امان الله نیکرو، رئیس اداره منابع طبیعی شهرضا در حاشیه مراسم روز درختکاری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در در شهرضا عنوان داشت: شهرستان شهرضا دارای ۲۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی است که مورد استفاده عشایر قشقایی، عرب و روستاییان در موارد مختلف به ویژه چرای دام است.

وی تصریح کرد: از مجموع ۷۲ عرف (پلاک منابع طبیعی) در شهرستان، ۴۵ عرف برای استفاده ییلاقی و ۲۷ عرف برای مراتع قشلاقی است و از  مجموع ۱۷۰ هزار هکتار عرف، ۷۵ هزار هکتار برای مراتع ییلاقی و ۹۸ هزار هکتار برای مراتع قشلاقی است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرضا اضافه کرد: وسعت مراتع شهرستان شهرضا ۱۷۴ هزار و ۹۶۳ هکتار است که محل تعلیف دام عشایر قشقایی و دام روستایی است که در دو  فصل چرایی ییلاقی و قشلاقی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نیکرو اظهار داشت: در سال ۹۴، پارک جنگلی امین آباد به مساحت ۸ هکتار با اعتبار مصوب ۳۰۰ میلیون ریال احداث شد.

وی گفت: در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال جنگل کاری‌های سال‌های فضای سبز محور شهرضا اصفهان به طول ۲۰ مراقبت و نگهداری شد.

بانو سلطنت نوروزی چگینی،برفراز ورزش ایران
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید