کد خبر:613
پ
ur1l

آخرین ایلخانی در راه بازار

محمد محمودی نورآبادی نویسنده حوزه دفاع مقدس و برنده جایزه کتاب سال ۱۳۸۹ دفاع مقدس کشور می‌باشد. وی متولد شهریور ۱۳۴۹ روستای مهرنجان شهرستان ممسنی است که درپاییز سال ۶۵ به جبهه رفت تا در دسته یک از گروهان دوم گردان حضرت فاطمه(س) به عنوان نارنجک انداز دسته ایفای نقش کند. او در کمتر از […]

محمد محمودی نورآبادی نویسنده حوزه دفاع مقدس و برنده جایزه کتاب سال ۱۳۸۹ دفاع مقدس کشور می‌باشد. وی متولد شهریور ۱۳۴۹ روستای مهرنجان شهرستان ممسنی است که درپاییز سال ۶۵ به جبهه رفت تا در دسته یک از گروهان دوم گردان حضرت فاطمه(س) به عنوان نارنجک انداز دسته ایفای نقش کند. او در کمتر از دو هفته طعم تلخ شکست و شهد گوارای پیروزی را با تمام وجود چشید.

url

در عملیات کربلای ۴ شاهد پرپر شدن دوستان و عقب نشینی خود و آن ها بود و در کربلای ۵ روی دیگری از سکه جنگ را که همان شکستن کمر ارتش بعث و متجاوز عراق بود، به عینه شاهد بود و شاید همین صحنه ها و همین خاطرات تلخ و شیرین بود که بیست سال بعد محمودی را به نوشتن واداشت.

از سال ۱۳۷۰ شعر و شاعری را شروع کرد و اوایل دهه ۸۰ در عرصه روزنامه نگاری قلم را در دست گرفت و در سال ۸۲ به سمت خاطره نویسی رفت و خاطرات خود را از جنگ با عنوان «گلابی های وحشی» نوشت و از همین رهگذر وارد دنیای داستان شد. اثر دوم وی داستان «سر ریزون» برنده دو مقام کشوری در دو جشنواره شد و سومین اثرش یعنی رمان «کاش چشم هایش دروغ گفته باشد» نیز برگزیده مقام اول هفتمین همایش سراسری پاسداران اهل قلم شد. از جمله آثار دیگر او رمان رُنج، نبرد هسجان، خنده زار، فرار ساعت ها و اورامان است.

این نویسنده برگزیده کتاب سال دفاع مقدس کشور که به بهانه برگزاری جشنواره رسانه و دفاع مقدس میهمان نشست خبری بسیج رسانه استان فارس شده بود، گفت: آذرماه سال ۶۵ و در بحبوحه دو عملیات کربلای چهار و پنج در حالی که حدود ۱۵ سال داشتم همراه و همگام سپاهیان شدم و در مناطق مختلف از جمله منطقه عمومی شلمچه در صحنه های نبرد جنگ حق علیه باطل حضور داشتم.

محمودی نورآبادی تصریح کرد: دنیای نوشتن من از لحظه های خون و خطر به ویژه عملیات کربلای پنج و لحظه شهادت شهید لطیف طیبی بسیار تاثیر پذیرفته و این صحنه‌ها قلم مرا متوجه موضوع ادبیات دفاع مقدس کرد.

این نویسنده متبحر استان فارسی «رُنج» را یکی از بهترین رمان‌هایی که تاکنون نوشته است، دانست و افزود: کاری که اخیرا به چاپ داده‌ام کتاب ۵۵۰ صفحه‌ای به نام «آخرین ایلخانی» است که نگاهی به زندگی خان‌های قشقایی با محوریت خسروخان قشقایی دارد که تلاش کردم در این کتاب با اتکاء به اسناد تاریخی به تاریخ فارس از ابتدای سلطنت رضا شاه تا سال ۶۱ و سپس واقعه جنگ و آزادی خرم شهر بپردازم و امیدوارم امسال به بازار برسد.

باسواد شوید، پاداش بگیرید
مشاهده خبر...
کلیدواژه : «ساخت مقبره جهانگيرخان قشقايي»315354Dağlar qarıyamqashqai musicQaşqayı Türkcesiniŋ örgedimiآنامینگ دیلهآنامینگ دیله باغله در جانوماآی دا کیم واراجرای اهنگ هجران در جشنواره موسیقی ترکان دنیا در اادبیات نو قشقایی احتیاج به حمایت معنوی دارداستاد برزو طیبی پوراعتراض قشقاییالفبای عرب یا الفبای لاتین کدام یک برای نوشتن ترکیالفبای معجزه گر منتشر شداموزش ترکی قشقاییانتشار ترجمهانتشار ترجمه ترکی قشقایی«رباعیات عمر خیام » در بازانجمن دانشجویان قشقاییانقلاب نیوزانلود موسقی قشقاییاهانت به قشقاییاهانت به قشقایی هااوزاق یولاولین تیم قشقاییايــرانـیـنـگ عـزتــي بــللي يــادگــارایران در شیراز بازسازی می شودایل قشقاییبازهم اصفهانی هابرپایی نمایشگاه صنایع دستی قشقایی در شهرستان آبادهپخش فيلم داستاني الفباي معجزه گرپژوهشگر و مدرس دانشگاه شیراز گفتتاریخ گمشده قوم قشقایی منتشر شدترکان قشقاییترکی قشقاییتصاویر قشقاییتوهین به قشقاییتوهین به قشقایی هاتوی قاشقایی ائلنداتیزر نیسان قشقاییتیمور گردانیجدول لیگ برتر بزرگسالان استان فارسdجمعیت جوانان قشقاییحرمتلی دیلداشلارخاطرات ملک منصورخان خان قشقاییخود آموز ترکی قشقاییخوداموز تورکی قاشقایدانشجویان قشقاییدانلود pdfدانلود pdf ایل قشقایی زنده در این سرزمیندانلود اهنگ قشقاییدانلود زندگینامه شاعر پر آوازه یوسفعلی بیک قشقاییدانلود عصر قشقاییدانلود موسقی قشقاییدانلودXeberlerدانمايشگاه لباسهای سنتی ايل قشقايی ايران و قوم ساپدر مسیر تند باددیدار انجمن دانشجویان قشقاییدیدار انجمن دانشجویان قشقایی با هنرمندان قشقاییدیوان کامل اشعار امیرتیموری گورکانی در دست چاپراه‌اندازی می‌شودرباعیات عمر خیامساز پرسوز فرودسایت یوسف علی بیگشاعر قشقاییضرب المثلهای ترکیعذرخواهی از قشقایی هاعروسی در ایل قشقاییعشایر قشقاییعکسعکس از نمایشگاه صنایع دستیعکس قشقاییفرهنگ نام های ترکیقاشقاییقره قانلوقره کشیقره کشیقشقاييقشقاییقشقایی تویهقشقایی نام یك شهید تئاتر استقشقایی نگین تاج تاریخ فاخر جنوب ایران استکتاب سفره ایل قشقایی منتشر شدکتاب سیری در بوستان قشقاییکلاه قشقایی بر سر کی روشگاهنامه اینترنتی انجمن دانشجویان قشقاییماذوندان بیر شعرمتولد 1344 ایل قشقاییمزار شاعر نامدار عشایرمعرفی وبلاگ قاشقاییمقبره حکیم آیت الله جهانگیر خان قشقاییمقبره یوسفعلی بیگ قشقاییموسقی قشقاییموسیقی قشقایینقاره قشقايينمایشگاه ایل قشقایی در فیروزآبادهمایش بزرگداشت یکصدمین سال در گذشت شاعر بلند آوازههیچگاه توهین و بی حرمتی به هیچ قوم و طایفه ای نکرديادنامه شهید حسین قشقائی
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • خدابنده قشقایی ۱۳ آبان ۱۳۹۴ / ۴:۴۳ ب٫ظ
    0 0

    ساق اولا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید